Skip to main content
Kripto Haberleri

Kurumlar 2022’de kripto yatırımları hızlandıracak

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Noelle Acheson, Genesis Trading kripto borsası Piyasa Araştırmaları Başkanı, bölmek kripto piyasasına bakış açısı ve yatırımcıların 2022’de 28 Aralık Salı günü ne beklemesi gerektiği.

“Kurumsal yatırımcılarda son 12 aydaki büyüme şaşırtıcıydı. Önümüzdeki yıl güçlü ivmelenme belirtileri görüyoruz. “

Genesis Trading görür

Genesis Trading, piyasa katılımcılarına dijital varlıkları takas etmek, ödünç almak, ödünç vermek ve tutmak için entegre bir platform sağlayan bir dijital para birimi aracı şirketidir. Blockchain ve dijital varlık şirketlerinde büyük bir özel yatırımcı olan Digital Currency Group’un (DCG) tamamına sahip olduğu bir yan kuruluşudur.

Acheson, kurumsal yatırımdaki büyümenin tokenlara doğrudan yatırımın yanı sıra kripto ekosistemindeki şirketlerden de kaynaklandığını belirtti. Kripto piyasası için altyapı şirketlerine yapılan yatırımların, kar elde etme ihtiyacı nedeniyle hızlanması muhtemeldir.

Ek olarak, Acheson kurumsal yatırımcıların kripto portföylerini çeşitlendirmeye ve Riskli kabul edilen ancak daha yüksek getiri sunan Bitcoin ve Ether dışındaki kripto para birimlerine dikkat etmeye istekli göründüğünü açıkladı.

Son 12 aydaki en büyük gelişmelerden biri bitcoin madencilerinin Çin’den göçü oldu. Çoğu Amerika’ya gitti. Bu, yenilenebilir enerji kaynaklarına erişme ve bankalardan, kurumsal yatırımcılardan ve hatta madencilik endüstrisinden daha fazla finansman elde etme yeteneği de dahil olmak üzere madencilere daha fazla fayda sağlayacaktır.

Nickel Digital Asset Management tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre, kurumsal yatırımcıların ve varlık yöneticilerinin% 82’si, son büyük piyasa düzeltmelerine rağmen 2023’e kadar kriptoya maruz kalmalarını artırmayı planlıyor.

Ekim ayında küresel yatırım bankası JPMorgan, “kurumsal yatırımcıların bitcoin’e geri dönüyor gibi göründüğünü, belki de bunu altından daha iyi enflasyon koruması olarak gördüklerini” söyledi. Yüksek talep nedeniyle, giderek daha fazla büyük banka müşterilerine kripto para birimi ürünleri ve hizmetleri sunuyor.

Bank of America, Ekim ayında kurumsal müşterilerden gelen yoğun talep nedeniyle kripto vesayet hizmetlerini kullanıma verdiğini duyurdu.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Öğretmen

News.Bitcoin’e göre

Youtube Kanal | Takip Edin Telegram kanalına abone ol | Facebook sayfasını takip edin