Skip to main content
Kripto Haberleri

Kurumsal benimsenme arttıkça kripto fonları 2021’de 9,3 milyar dolarlık giriş çekti

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış


Kurumsal kripto para fonları, Bitcoin gibi dijital varlıklara olan talep nedeniyle 2021’de rekor girişler çekti.BTC) ve Eter (ETH) dalgalı ve genellikle öngörülemeyen bir boğa piyasası sırasında büyümeye devam etti.

Salı günü yayınlanan en son CoinShares verilerine göre, kripto yatırım ürünleri, 2020’de 6,8 milyar dolardan yıl boyunca 9,3 milyar dolarlık giriş kaydetti. Bitcoin fonları geçen yıl 6,3 milyar dolarlık sermaye çekerken, Ether ürünleri yaklaşık 1,4 milyar dolarlık giriş gördü. Çok varlıklı fonlar da popülerdi ve yatırımcı sermayesinde 775 milyon dolar çekti.

Bir önceki yıl piyasaya çıkan 24’e kıyasla, 2021’de toplam 37 yatırım ürünü piyasaya sürüldü. Özellikle, yatırım ürünlerine dahil edilen kripto varlıkları, önceki yıl dokuzdan 15’e çıktı.

Grayscale, 3 Ocak itibariyle yönetim altındaki 43,5 milyar dolarlık varlıkla en büyük kripto varlık yöneticisi olmaya devam ediyor. Diğer multi-milyar dolarlık varlık yöneticileri arasında 3iQ, 21Shares, ETC Group, Purpose ve ProShares bulunuyor.

Büyük volatiliteye rağmen, kripto para birimleri 2021’de daha geniş bir genel kabul gördü, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların piyasaya katılımıyla. 2021, kriptonun multi trilyon dolarlık bir varlık sınıfı haline geldiği ve onu fon yöneticilerinin ve aile ofislerinin radarına soktuğu yıl oldu. Yol boyunca, bir dizi BTC borsasında işlem gören ürün piyasaya çıktı. Kanada’da Amaç Bitcoin ETFKuzey Amerikalı yatırımcılara önde gelen dijital varlığa anında maruz kalma teklifinde bulundu.

İlişkili: Bitcoin açık ilgi alanı, bu ay BTC fiyatının ‘havai fişek’ tahminleri arasında rekor seviyede eşleşiyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler, 2021’de vadeli işlemlere bağlı birkaç Bitcoin ETF’sini de onaylayarak daha geniş kurumsal kabulün kapısını açacak. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir çift para birimiyle ilgili kararını vermesi bekleniyor. fiziksel destekli Bitcoin fonları Şubat başında NYSE Arca ve Grayscale’den.