Skip to main content
Kripto Haberleri

Kurumsal yatırımcılar kripto kışı yoluyla satın alıyor: Anket

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Kurumsal yatırımcılarla yapılan bir anket, endüstrinin uzun bir kripto kışından geçmesine rağmen kripto para tahsislerinin geçen yıl arttığını gösteriyor.

Coinbase sponsorluğunda 21 Eylül ile 27 Ekim arasında 22 Kasım’da yayınlanan bir anket, kriptoya yatırım yapan kurumsal yatırımcıların %62’sinin son 12 ayda tahsisatlarını artırdığını ortaya çıkardı.

Buna karşılık, ankete göre çoğu kurumsal yatırımcının fiyatların düşmesine rağmen uzun vadede dijital varlıklarda yükseliş olabileceğini gösteren yalnızca %12’si kripto maruziyetini azalttı.

Ankete katılan yatırımcıların yarısından fazlası, kripto fiyatlarının önümüzdeki 12 ay boyunca düz ve sabit kalacağı inancıyla, kripto para birimleri için şu anda al ve tut yaklaşımını kullanmayı planladıklarını veya planladıklarını söyledi.

Ek olarak, yanıt verenlerin %58’i portföylerinin kriptoya tahsisini önümüzdeki üç yıl içinde artırmayı beklediklerini söyledi ve neredeyse yarısı kripto değerlemelerinin uzun vadede artacağına “kesinlikle katılıyor”.

Daha önce geniş çapta bildirildiği gibi, düzenleyici belirsizlik bir kez daha çoğu yatırımcının kriptoya yatırım yapıp yapmamayı tartarken endişe duyduğu faktör oldu, özellikle de önümüzdeki 12 ay içinde yatırım yapmayı planlayanlar arasında ve %64’ü endişelerini dile getirdi.

Coinbase anketinin temsili örneklemi, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve topluca yönetilen varlıkları yaklaşık 2,6 trilyon dolar olan 140 kurumsal yatırımcıdan oluşuyordu. Anket, işletmeden işletmeye yayıncı Kurumsal Yatırımcı’nın Özel Araştırma Laboratuvarı tarafından gerçekleştirildi.

İlişkili: 138 milyar dolarlık yatırım yöneticisi Man Group kripto hedge fonu başlatacak: Rapor

Ekim ayında, Fidelity Investments yan kuruluşu Fidelity Digital Assets tarafından kurumsal yatırımcılara yönelik 27 Ekim’de yayınlanan bir ankette benzer bulgular vardı ve Fidelity araştırma başkanı Chris Kuiper, Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda şunları kaydetti:

“Onlar, bu çılgın oynaklığın ve fiyatın bir kısmına agnostik davranıyorlar çünkü buna çok uzun vadeli bir perspektiften bakıyorlar. Önümüzdeki yıllara, beş yıla, on yıla veya daha fazlasına bakıyorlar.

Bu anketlerin her ikisinin de CoinShares’e göre kısa vadeli yatırım ürünlerinde rekor bir artışa yol açan FTX’in çöküşünden önce yapıldığını ve kripto kurumsal yatırımcıların yönetimi altındaki toplam varlıkların şu anda en düşük seviye olan 22 milyar dolarda olduğunu belirtmekte fayda var. iki yıl içinde.

CoinShares’ten James Butterfill 21 Kasım’da kısa vadeli yatırımlardaki artışın muhtemelen “FTX çöküşünün devam eden serpintisinin doğrudan bir sonucu” olduğunu söyledi.