Skip to main content
Kripto Haberleri

Lightning Network Geliştiricisi

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Yıldırım ağı bitcoin’in üstünde bulunan bir katmandır. Bitcoin topluluğu tarafından piyasaya sürülen en son icattır. Bu katman ödeme protokolü olarak kullanılabilir. Bu, değerini insanlar aracılığıyla taşıma yeteneği ile mümkün olur. Açıkçası, bitcoin hem bir taşıma katmanı hem de bir uygulama katmanı haline gelecek.

Yıldırım ağı, bitcoin ölçeklenebilirlik sorununu çözme potansiyeli nedeniyle birçok kişi tarafından alkışlandı. Katılımcı düğümler arasındaki işlemleri etkinleştirerek bunu başarır. Ayrıca, insanları kripto para kullanımı konusunda eğitmenin okunabilirliği ve önemi konusunda endişeler dile getirildi. Eğitimin, kripto dünyasında yer alanların faaliyetlerinden iyi haberdar olmalarını sağlamak için uzun bir yol kat edeceği savunulanıyor. Bu temelde COINBASE, kripto para birimi kullanımı konusunda tüccarları ve tüketicileri işe alan ve eğiten bir platformdur. Bu makale, bitcoin’in üstündeki bir katman olan yıldırım ağında işe alım hakkında bilgi sunar.

Coinbase’in faaliyetleri arasında kripto para birimlerinin satışı ve satın alması yer almaktadır. Ayrıca güvenli depolama alanı sunmayı da içerirler. Yıldırım ağı kripto dünyasında yeni bir özellik olduğundan, tüm ilgili tarafların operasyonları hakkında iyi bilgi sahibi olması önemlidir. Ağ, mikro ödeme yapma yeteneğine sahip eşler arası olarak bilinen bir sisteme sahiptir. Esasen, eşler arası sistem, üçüncü tarafların gözetimine para bırakmadan bir kanal ağı üzerinden dijital kripto para birimi ile çalışır. Ayrıca, yıldırım ağının öncelikle ödeme kanalları üzerine inşa edilmiş olması da önemlidir. Bu, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’dan ödünç alınan bir fikirdi.

Ağ nasıl çalışır?

Ağ, iki kişinin çok adresli bir adrese bazı bitcoinler koymasına izin vererek çalışır. Bunu taraflar tarafından işlemlerin imzalanması takip eder. Bu işlemler, her bir tarafın kullanabileceği bitcoin miktarını değiştirme yeteneğine sahiptir. Ancak, taraflardan herhangi biri herhangi bir zamanda ödeme kanalını kapatma yeteneğine sahiptir. Her iki taraf için de en güncel bakiyeleri içeren son imzalı işlem yayınlanır ve bitcoin blockchain’ine eklenir. Bitcoin blok zinciri, kriptografi kullanılarak bağlanan ve güvence altına alınan kayıtların sürekli büyüyen bir listesidir. Bu listeye blok denir. Ayrıca, bir blok zincirinin, iki taraf arasındaki hareketleri doğrulanabilir ve kalıcı bir şekilde kaydetmek için kullanılabilecek açık, dağıtılmış bir defter olması da dikkat çekicidir.

Lightning network geliştiricisi, kullanıcıların yayın yapmadan doğrudan iş yapmalarına olanak tanır. Belli ki, yayın yapılmadığı için operasyonlar oldukça gizli. Bu yöntem, işlemler sırasında harcanan zamandan tasarruf etmek için birçok kişi tarafından bulunmuştur. Aynı zamanda yöntem, blockchain ile ilişkili harcamalardan kaçındığı için alkışlandı.

İş dünyasındaki mevcut trendler ortaya çıktıkça, daha fazla insanın kripto para birimine ilgi gösterdiği ortaya çıkıyor. Bu şüphesiz makul bir eğilimdir, çünkü madeni paraların değerinin yükselişte olduğu tahmin edilmektedir. Kripto dünyasındakilere katılmadan önce elde edilirse, para birimleri hakkında gerçek ve sağlam bilgi çok değerli olacaktır.