Skip to main content
Kripto Haberleri

Litecoin iyi bir yatırım mı?

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

LTC, son yedi günün en iyi performans gösterenlerinden biri oldu ve önümüzdeki saatlerde ve günlerde daha fazla ralli düzenlenebilir.

Kripto para piyasası, son çöküşünden yavaş yavaş toparlanıyor ve Litecoin buna öncülük ediyor. Litecoin blok zincirinin yerel madeni parası olan LTC, piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para birimi arasında en iyi performansı gösterenidir.

Basın zamanında, Litecoin fiyatı 78,90 dolar ve önümüzdeki birkaç saat veya gün içinde 90 dolar direnç seviyesine doğru yükselebilir.

Bugün Litecoin’in fiyatını yükselten nedir?

LTC, daha geniş kripto pazarının zayıf performansına rağmen son birkaç gündür yükseliyor. Miting birkaç gün önce, bir sonrakinin açıklanmasının ardından başladı. Litecoin halving etkinliği 3 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşecektir.

Litecoin yarılanması şuna benzer: Bitcoin yarılanması Bir ağdaki blokların kilidini açmak için madencilere verilen ödülün her dört yılda bir %50 oranında azaltıldığı etkinlik.

Litecoin topluluğu, blok ödülünün halving sonrası blok başına 12,5 LTC jetondan 6,25 jetona düştüğünü görecek olan halving etkinliği için şimdiden geri sayım yapıyor.

LTC, son yedi günde %35’ten fazla arttı ve yakında daha yüksek kazançlar elde edebilir.

Litecoin fiyatı için görünüm nedir?

Litecoin önümüzdeki birkaç saat ve gün içinde daha da yükselebilir. Olumlu performansı, daha geniş kripto piyasası son çöküşünden kurtulurken ortaya çıkıyor ve Litecoin’e destek veriyor.

Yükseliş ivmesi korunursa, Litecoin önümüzdeki birkaç saat veya gün içinde 90 dolarlık direnç seviyesine doğru yükselebilir. Uzatılmış bir yükseliş koşusu durumunda 100 doların üzerine çıkmak hala mümkün. LTC, Haziran 2022’den bu yana ilk kez 100 doların üzerinde işlem görüyor olacak.

Litecoin teknik analizi

Litecoin son 24 saatte iyi performans gösterdiğinden, LTC/USD 4 saatlik grafik yükseliş gösteriyor. Teknik göstergeler, Litecoin’in daha geniş kripto pazarından daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

MACD çizgisi, nötr bölgenin üzerinde, yükseliş momentumunu gösteriyor. 73’lük 14 günlük RSI, pozitif ivme korunursa LTC’nin yakında aşırı alım bölgesine girebileceğini gösteriyor.

Ralli devam ederse, LTC gün bitmeden ilk büyük direnç seviyesi olan 89 doları geçebilir. Genişletilmiş bir pozitif performans durumunda, LTC yaklaşık altı aydır ilk kez 100 $ psikolojik seviyesini geçebilir.

Litecoin nasıl satın alınır?

Litecoin satın almak için şu basit adımları izleyin:

1. Adım: Bir eToro hesabı açın:

Resmi eToro web sitesini ziyaret edin ve birkaç dakika içinde bir hesap açın.

2. Adım: Hesabınıza para yatırın:

Yeni açılan eToro hesabına yerel itibari para biriminizle para yatırın. Dilediğiniz kadar para yatırabilirsiniz.

3. Adım: Litecoin ticaretine başlayın:

Litecoin’i Bitcoin gibi bir dizi başka kripto para birimine veya GBP veya USD gibi itibari para birimlerine karşı alıp satmaya hemen başlayabilirsiniz.

Litecoin’i şimdi nereden satın alabilirim?

eToro

eToro, yatırım yapmak için 75’in üzerinde kripto para birimi sunan küresel bir sosyal yatırım komisyonculuğu şirketidir. Komisyonsuz kripto ticareti sunar ve platformdaki kullanıcıların manuel olarak yatırım yapma veya sosyal olarak yatırım yapma seçeneği vardır. eToro, kullanıcıların popüler yatırımcıların işlemlerini otomatik olarak kopyalamasına olanak tanıyan benzersiz bir CopyTrader sistemine bile sahiptir.

Bugün eToro ile LTC satın alın

Capital.com

Capital.com, kullanıcıları için 200’den fazla kripto para birimi sunan küresel bir aracı kurumdur. Gibi bir dizi özellikle birlikte gelir; mükemmel güvenlik, 7/24 destek, demo hesaplar ve çok çeşitli varlıklar. Üstelik hiçbir hareketsizlik, para çekme veya para yatırma ücreti de yok, bu da onu diğer kripto markalarından farklı kılıyor.

Capital.com ile bugün LTC satın alın