Skip to main content
Kripto Haberleri

Litecoin (LTC) satın almanız için 5 neden

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

Litecoin (LTC) 2022’de sizi zengin etme potansiyeline sahip

Kripto para birimine yatırım yapmak, modern dünyada yavaş yavaş çekiş kazanıyor. Hâlâ nispeten yeni bir girişim olmasına rağmen, kripto para birimi yatırımları, birkaç anlayışlı yatırımcıyı milyonerlere dönüştürdü. Kripto yatırımları söz konusu olduğunda risklerinizi dağıtmak için portföyünüzü çeşitlendirmek her zaman akıllıca olacaktır.

Artık Bitcoin ve Ethereum dışında pek çok dijital para birimi var. Çoğu yatırımcı, paketlerine ekleyebilecekleri birçok altcoin veya alternatif paradan habersizdir. Litecoin, yatırımınıza eklemeyi düşünebileceğiniz bu paralardan biridir. Bitcoin ve eter kadar yaygın olmadığı için siz de bilmiyor olabilirsiniz. Ancak, portföyünüzü çeşitlendirmek için bir madeni para arıyorsanız, birkaç Litecoin satın almanız için birkaç neden burada.

Litecoin, Bitcoin’den daha hızlı

Halihazırda kripto para birimleriyle ilgileniyorsanız, muhtemelen işlemlerin blok zincirinde nasıl olduğunu biliyorsunuzdur. Eşler arası para transferi, çoğu dijital paranın var olmasının ana nedenidir. Bu, bireylerin üçüncü bir tarafa veya banka veya havale acentesi gibi aracılara ihtiyaç duymadan birbirlerine para gönderebilecekleri anlamına gelir. Bitcoin bu tür transferleri kolaylaştırıyor, bu nedenle popülerliği, ancak platformundaki işlemler yavaş ve pahalı. Geliştiriciler, bitcoin’in yavaş işlem oranlarına karşı koymak için alternatif paralar yaratma ihtiyacını gördüler. Litecoin, işlemlerin hızını artırmayı başaran ve böylece birçok kullanıcıyı kendine çeken bu tür birçok paradan biridir. Kullanıcılar platformundaki işlemleri bitcoin’den dört kat daha hızlı işleyebilir blok zinciri. Litecoin şu anda en hızlısı olmayabilir, ancak onu değerli bir yatırım haline getiren bazı umut verici teknolojik gelişmeler gösteriyor. Sürekli yenilik ve gelişmeye devam eden bir proje iyi bir yatırımdır.

Litecoin’in büyük bir piyasa değeri var

Piyasa değeri, belirli bir emtianın belirli bir zamandaki toplam değeridir. Dijital para birimleri söz konusu olduğunda, dolaşımdaki toplam jeton sayısını mevcut fiyatıyla çarparak bu değeri hesaplarsınız. Litecoin şu anda bu makaleyi yazarken 69,3 milyondan fazla madeni para tirajı ile yaklaşık 147 dolardan işlem görüyor. Böylece, piyasa değeri yaklaşık 10.1 milyar dolar ve kripto para birimi çevrelerinde 20 numaraya yerleşiyor. Yüksek bir piyasa değeri, bir madeni paranın ani piyasa şoklarına dayanacak kadar istikrarlı olduğunu gösterir. Yüksek piyasa değeri, para birimine yüksek derecede oynak hale geldiğinde onu koruyan bir yastık sağlar. Bu aynı zamanda, birkaç balina yatırımcısının fiyatı kendi kaprislerine göre tutamayacağı anlamına geliyor. Fiyatların nispeten sabit kalacağını bilerek, uzun vadede bu paralardan birkaçına sahip olmayı düşünebilirsiniz.

Litecoin oldukça likit

Dijital bir madeni paranın likiditesi, satın almak için bir madeni para seçerken göz ardı edemeyeceğiniz hayati bir faktördür. Likidite, bir varlığı veya emtiayı likit nakde çevirebilme kolaylığıdır. Likit nakit almanız gerektiğinde kolayca satabileceğiniz bir madeni paraya yatırım yapmak çok önemlidir. Kısa vadeli bir ticarete giriyorsanız ve fiyat değişiklikleri ile hızlı kar elde etmek istiyorsanız özellikle önemlidir. Litecoin dijital para piyasasındaki en likit paralardan biridir. Bir madeni paranın likiditesini belirlemek istiyorsanız, 24 saatlik hacmini kontrol edebilirsiniz. Bu hacim, yatırımcıların son 24 saat içinde aldığı veya sattığı coin sayısıdır. Litecoin söz konusu olduğunda, bu hacim 1,1 milyar dolardan fazla değere sahip 7,8 milyondan fazla madeni paraydı. Sadece 24 saat içinde 100.000 birim taşıyabileceğinizi gösteriyor.

Litecoin’in güçlü bir geliştirici ekibi var

Şu anda çok fazla dijital para birimi var. Araştırmalar, bugün sektörde 10.000’den fazla madeni para olabileceğini gösteriyor. Bu paraların çoğu, kaçınmanız gereken geçici pompalama ve boşaltma projeleridir. İyi bir geliştirme ekibi, madalyonun gelecekteki beklentileri olan ciddi bir proje olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda, pazardaki varlığını sürdürmek için teknolojik gelişmelere iyi uyum sağlayabildiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, litecoin bu sektördeki ciddi projeler arasında yer almaktadır. Sürekliliğini sağlamak için deneyimli ve yetenekli geliştiricilerden oluşan bir ekibe sahiptir. Ana geliştirici, Google ve Coinbase’de bir mühendisti. Litecoin’in hız ve verimlilik açısından bitcoin’i geride bıraktığını gören bir ekip tarafından destekleniyor. Takım, Ayrılmış’ı ilk kullanan oldu Tanık güncellemesi ve ayrıca Lightning Network özellikli. Bu tür gelişmeler, gelecekte büyük ve değerli bir şey olabileceğini bilerek, bir madeni parayı yatırım yapmaya değer kılar.

Büyük şirketler Bitcoin kullanıyor

Büyük şirketler bir dijital madeni para kullanmayı kabul ettiklerinde, o madeni parada bazı faydalı özellikler belirlemişler. Bu şirketler yatırımcılara güven aşılar ve talebi arttıkça madeni paranın değerini artırır. Litecoin şimdi UFC (Ultimate Fighting Champion), oyun devi Atari ve Overstock.com ile çalışıyor. Bu şirketler, müşterilerinin Litecoin kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmalarına izin verir. Böyle bir kabule sahip olmak, bu dijital para biriminin büyümesini hızlandırdı. Son birkaç yılda değerini artırarak talebini artırdı. Blockchain teknolojisi, oyun endüstrisini yavaş yavaş değiştiriyor ve litecoin bu büyümenin bir parçası. Bu nedenle, böyle bir geleceğe yatırım yapmak akıllıca olacaktır.