Skip to main content
Kripto Haberleri

Litecoin Vakfı’nın genel müdürü, merkezi olmayan para hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

“Bitcoin’in altınının gümüşü” olarak bilinen Litecoin (LTC), yaklaşık 11 yıldır piyasada – bu, piyasaya sürüldükten sonraki 12 ay içinde makul miktarda kripto para biriminin çöktüğü düşünüldüğünde oldukça büyük bir başarı. Cointelegraph, Litecoin Vakfı’nın genel müdürü Alan Austin ile Litecoin’in temel yardımcı programının neden güvenilir bir ödeme aracı olarak hizmet ettiğini düşündüğünü konuştu.

Austin’in söylediği gibi, Litecoin vizyonunun çoğu kişisel deneyimlerinden alınmıştır:

“Lisansımı bitirdiğimde, başlangıç ​​teknolojisi şirketleri ve emlak ile çalıştım. Yaptığım şeylerden biri de Bank of America ve Fannie Mae gibi firmaların hesaplarını yönetmekti ve teknolojilerinin ne kadar eski olduğunu ve işleri halletmenin ne kadar zor olduğunu görmek şaşırtıcıydı.”

2008 mali krizinden sonra Austin, geleneksel finansal sisteme olan inancını kaybetmeye başladı. Cointelegraph’a, “Paraya erişim söz konusu olduğunda büyük bankaların herkes için kendi takdirine bağlı olarak nasıl farklı standartlar belirlediğini ve şimdi kurtarılanların nasıl olduğunu görmek, blockchain teknolojisinin ne yapmaya çalıştığını gerçekten takdir etmemi sağladı” dedi. .

Austin, Litecoin’in Bitcoin’e (BTC) benzer birçok özellik ve nitelik ile oluşturulduğunu açıkladı. “Yeni başlayanlar için, merkezi olmayan ve kuruculara verilen mayın öncesi jetonlar yoktu, bu da onu adil bir lansman haline getirdi. Aynı zamanda sınırlı bir arza sahiptir, oldukça likittir ve çok düşük ücretlere sahiptir. Dahası, blockchain 11 yıldır kesinti olmaksızın çevrimiçi durumda.” Austin’e göre, Litecoin geliştirme ekibi öncelikle üç çabaya odaklanıyor: iş ortaklıklarını, tüccarları ve Litecoin Card banka kartına erişim.

“Mallar için ödeme yapmak için stablecoin kullandığınızda, gerçekte yaptığınız tek şey fiat paranın dijital bir versiyonunu kullanmaktır. Kripto para birimleri değişkendir, ancak hiçbir aracı yüksek komisyon almıyor veya işlemlerinizi incelemiyor.”

Litecoin’in yeni gizlilik katmanının piyasaya sürülmesiyle Austin, madeni paranın verilerini korumak isteyenler için daha kullanıcı dostu hale geldiğini söyledi. “Tahminilik sunuyor” dedi. “Kredi kartıyla veya nakit parayla ödemeye gittiğinizde, satıcı ne cebinizde ne de banka hesabınızda ne kadar nakit olduğunu bilmiyor. Ancak, diyelim ki Bitcoin ile ödeme yaparsanız, herkes bu işlemi ve cüzdan bakiyenizi blok zincirinde görebilir.” Austin, Litecoin’in üzerindeki yeni gizlilik katmanının sorunu çözdüğünü açıklıyor. “Kullanıcıların ödeme yaparken adreslerini ve bakiye tutarlarını gizlemelerine izin veriyoruz. Ve maaş bordrolarını kripto olarak alırken, insanların mahremiyetini korumak için gerçekten yararlıdır.”

Son olarak, Austin için Litecoin fikri, sektördeki en son trendlerden yararlanmaktan çok yeni bir ödeme aracı olarak evriminde yatmaktadır. “Şu anda hedefimiz biraz yavaş inşa etmek. Yıllardır buradayız ve çok hızlı hareket ederseniz projenin kendi kendine patlayabileceğini gördük. Bu nedenle, daha iyi bir ödeme olarak Litecoin’i geliştirme hedefimize bağlı kalıyoruz.”