Skip to main content
Kripto Haberleri

Macro Guru Raoul Pal’a Göre Kripto Piyasalarının Boğa Piyasasını Yeniden Canlandırmak İçin İhtiyacı Olan Şeyler

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Makro guru ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto piyasasında yeni bir boğa koşusuna yol açabileceğine inandığı bazı katalizörlere ışık ediyor.

Pal, 846.000 Twitter takipçisine, kripto piyasalarının son durgunluğunun perakende yatırımcıların yaşam maliyetindeki artış nedeniyle harcanabilir gelirden yoksun olmasının bir sonucu olabileceğine inandığını söylüyor.

“Benim görüşüm, piyasanın daha az perakende faaliyeti görmesinin temel nedeninin ücretlerin TÜFE’den daha yavaş artması olduğudur. [consumer price index]. Hayat pahalılığı önemli ölçüde arttı ve bu marjinal yatırımcıyı kriptodan uzaklaştırdı. Sadece harcanabilir geliri karşılayamıyorlar.”

Perakende yatırımcıları itilip kakıldığından beri, eski Goldman Sachs yöneticisi Diyor diğer büyük oyuncuların nihayet kripto piyasalarını hareket ettirmek için kurumlar olması gerekecektir. Bunun 2022’nin 1Ç’sinde gerçekleşacağını öngörüyor.

“Bir süre istikrarlı bir ekonomik büyüme ve daha düşük enflasyon görmüyorum, bu yüzden anlamlı sermaye tahsis etmek için kurumlara ve hedge fonlarına güvenmek zorunda kalacağız. Bence bu geliyor ve Q1 bunu gerçekten belki Ocak ayında onaylamalı, ancak bekleyip görmeliyiz.”

Pal’a göre, kurumsal ve perakende yatırımcılar nihayetinde birbirlerinin hareketlerinden beslenmeye başlayabilir ve bir FOMO döngüsü başlatabilir (kaçırma korkusu).

“Yeni sermaye zamanla akacak ve geldiğinde daha geniş bir ralli, perakende yatırımcıları ve kurumsal yatırımcılar FOMO’larının refleksif bir döngüsünü getirecek. O gün gelecek.”

Fiyat Eylemini Denetle

Bir Ritmi Kaçırmayın – Kripto e-posta uyarılarının doğrudan gelen kutunuza teslim edildiğini almak için abone olun

Bizi takip edin Heyecan, Facebook ve Telegram

Günlük Hodl Karışımı sörf

&nbsp

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Yasal Uyarı: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce durum tespitlerini yapmalıdır. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor ve The Daily Hodl bir yatırım danışmanı değil. The Daily Hodl’un satış ortaklığı pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Resim: Shutterstock/Tithi Luadthong/Natalia Siiatovskaia

Kaynak bağlantısıGörünümleri Deftere Naklet:
2