Skip to main content
Kripto Haberleri

Mango Markets istismarcısı olduğu iddia edilen kişi, federal mahkemedeki duruşmada kefaletten feragat etti

Yazan Şubat 3rd, 2023Yorum Yazılmamış


Merkezi olmayan borsa Mango Markets’in 116 milyon dolarlık suistimalinin arkasında olduğu iddia edilen bir kripto kullanıcısını temsil eden avukatlar, emtia dolandırıcılığı, emtia piyasası manipülasyonu ve elektronik dolandırıcılığı içeren ceza davasında tutuklanmaya izin verdiler.

Sosyal medya kullanıcılarının hesaplarına göre Sunmak 2 Şubat’ta, Mango Markets kullanıcısı Avraham Eisenberg’in hukuk ekibi, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde görülen duruşmada kefalet hakkından feragat etti. Ceza davasına başkanlık edecek olan Federal Yargıç Richard Betman’ın, Eisenberg’in en azından Sevgililer Günü’ne kadar tutuklu kalabileceğini ileri sürerek 14 Şubat’a bir takip mahkemesi tarihi belirlediği bildirildi.

Eisenberg’in Ekim 2022’de kabaca 50 milyon ABD Doları değerinde USD Coin (USDC), 27 milyon ABD Doları değerinde Marinade Staked SOL (mSOL), 24 milyon ABD Doları değerinde SOL ve 15 milyon ABD Doları değerinde – yaklaşık 116 ABD Doları değerinde MNGO çekerek büyük bir Mango Markets istismarının arkasında olduğu iddia ediliyor. milyon. Platform, istismarın ardından yaklaşık 67 milyon dolar değerinde fonun iade edildiğini bildirdi.

Kripto kullanıcısı, eylemlerinin “son derece karlı bir ticaret stratejisinin” parçası olarak yasal olduğuna inandığını açıkça söyledi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu ve diğerlerinin Aralık ve Ocak aylarında dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu ile ilgili paralel suçlamaları açıklayan ABD yetkilileri, görünüşe göre aynı fikirde değildi.

Yetkililer Eisenberg’i bir suç duyurusu üzerine Aralık ayında Porto Riko’da tutukladı. 9 Ocak’ta açılan bir iddianamede, “kripto para borsası Mango Markets ve müşterilerinden hileli bir şekilde yaklaşık 110 milyon dolar değerinde kripto para elde etme planına girdiği ve bu amaca belirli kalıcı vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatını yapay olarak manipüle ederek ulaştığı” iddia edildi.

İlişkili: Mango Markets istismarcısına karşı yasal işlem, DeFi için bir kazançtır – Moody’s

2 Şubat, Eisenberg’in Porto Riko’dan Oklahoma üzerinden transferinin ardından New York’un Güney Bölgesi mahkemesine ilk kez çıkmasıydı. Tutuklanmasının ardından sosyal medyada büyük ölçüde sessiz kaldı.