Skip to main content
Kripto Haberleri

Marathon Digital, 900 Milyon Dolara Ek 78.000 Bitcoin Madencilik Makinesi Satın Aldı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

En büyük kripto para madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, Çinli üretici Bitmain’den 78.000 Antminer S-19 XP Madenci satın aldı. Ekipmanı almak için firma yaklaşık 900 milyon dolar harcadı.

Marathon Madencilik Çalışmalarını Derinleştiriyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvuruya göre, Marathon Digital Holdings (NASDAQ sembolü: MARA) makineleri 2022’nin ikinci yarısında alacak. Bitmain Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ayda 13.000 adet teslim edecek.

Ekipman en yeni nesil Antminer S-19 XP Miners. Marathon anlaşma için 879.06 milyon dolar ödedi.

Haber yaklaşık bir hafta önce duyuruldu, ancak satın alma fiyatı bugün belirginleşti. O zamanlar bilgileri açıkladıktan sonra, MARA’nın hisselerinin tek bir işlem gününde% 10 oranında atladığını belirtmek gerekir.

Şirket, operasyonlarının 2023’ün başlarında ~23.3 EH/s üreten yaklaşık 200K bitcoin madencisine büyümesini bekliyor. Bu, mevcut üretim seviyelerinden % 600’lük bir artışa neden olmalıdır.

Geçen ay Marathon Digital, üstü açık üst düzey notlar çıkararak 500 milyon dolar toplama planlarını açıkladı. Firma, elde edilen geliri bitcoin ve BTC madencilik makineleri satın almak için kullanmak istediğini açıkladı.

Marathon Digital, birincil kripto para biriminin satın alma miktarlarına borç artıran ilk halka açık şirket değil. NASDAQ listesindeki dev – MicroStrategy – bunu birkaç kez yaptı ve sonuçta BTC satın almak için 1 milyar doların üzerinde para topladı.

Stronghold Digital Madencilik Makinelerini De Satın Aldı

Bu ayın başlarında, Pennsylvania merkezli şirket Stronghold Digital Mining 9.080 Bitmain ve MicroBT madencilik kulesi satın aldı. Satın alma, güç üretim kapasitesine saniyede yaklaşık 826 petahashes (PH/ s) eklemesine izin verecektir.

Stronghold Digital, madencilik kulelerini 2022’nin ilk çeyreğine kadar alacak, çünkü hepsi tamamen sahip olduğu elektrik üretim tesislerine kurulacak. Firma ayrıca, yakın zamanda saniyede toplam 5,2 eksahashe sahip ilave 54 bin madencilik kulesi satın almaya istekli olduğunu da itiraf etti.

Taraf, uzun vadeli stratejisine odaklanan bir anlaşma daha duyurdu. New York Digital Investment Group (NYDIG) ile yaklaşık 54 milyon dolarlık bir ekipman finansman anlaşması yaptı. Anlaşma, Bitmain’den 12.000 S19j Pro Antminers satın alınarak teminata çevriliyor ve Stronghold şimdiden 18,6 milyon dolar avans aldı.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Free $100 (Özel): Binance Futures’a ilk ay 100 $ ücretsiz ve% 10 indirim ücreti kaydetmek ve almak için bu bağlantıyı kullanın (terimler).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kayıt olmak için bu bağlantıyı kullanın ve işlem ücretlarında% 25 indirim almak için PATATES50 kodunu girin.