Skip to main content
Kripto Haberleri

Messari’den kısa, mantarsız bir hikaye

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Konuk oyuncu: Mason Nystrom, Messari Kıdemli Araştırma Analisti


Veri sadece anlatılmeyi bekleyen bir hikaye.

Verilerle ilgili sevdiğim bir yön, geçmişin, bugünün hikayelerini anlatabilmesi ve zihni geleceğin potansiyel hikayelerine açabilmesidir.

Geçmişle başlayalım.& nbsp;

Geçmiş: Günümüze Bağlam

Mantarsız belirteçler uzun süredir mevcut olsa da, bu tür belirteçler için pazar tarihsel olarak küçüktü. 2017’de kurulan OpenSea ve SuperRare gibi ilk pazarlar, WAX ve Flow gibi blockchain’ler nihayet oyun ve tüketici uygulamaları için uygulamaya özel zincirler sunana kadar ethereum’un hakim olduğu bir pazardan geçti. 2020’de OpenSea ayda ortalama 1 milyon dolarlık satış yapıyordu ve ilk Covid-19 yılının arka ucu NFT sanat ve koleksiyon satışlarında büyüme (şimdi bir kindling yangını olarak kabul ediliyor) yaşadı. 

Aralık 2020, NBA Top Shots ve Axie Infinity ve Sorare gibi erken Ethereum kart oyunlarının artan heyecanı ile bazı uptick NFT sohbetine tanık oldu. 

Bundan sonra ne olacağını zaten biliyor olabilirsiniz, ancak yine de verilere göre parçalayalım. 

Geçmiş: 2021 

Yılın başında patlayan ilk NFT anlatısı (2020’nin devamı olarak) spor NFT’leri, özellikle NBA Top Shot oldu.

Finansal teşvikleri sporla birleştirmek denenmiş ve gerçek bir tariftir ve tokenize dijital ürünlerle cryptonetworks, endüstrinin yeni zirvelere ulaşmak için kullanacağı doğal steroidlerdir.

Spor NFT’lerinin patlak vermesiyle birlikte, 2021 belki de en önemlisi dijital rönesans yılı olarak geçecek. Ana akım medya yeni iş modellerinin ve para kazanma stratejilerinin doğuşunu izlerken, Nifty Gateway ve SuperRare gibi platformlar hakim oldu ve sanatçılara çalışmalarından para kazanmak için yeni bir format sundu. 

NFT telif hakları, eski sanatçı para kazanma sisteminden kolayca 10 kat daha fazla iyileştirmedir ve neredeyse her sanatçının çabası NFT’lerin nasıl çıkarılacağını inceliyor. Dijital resim keyfi, Art Blocks ve Foundation gibi yeni platformların yeni sanatçılar ve koleksiyoncular olarak yaza doğru devam ediyor. 

NFT yaz anı, pfp/avatar projelerinin sürekli büyümesi ve kullanıcılarda ve NFT ikincil satışlarında hemen hızlı bir büyüme yaşayan Axie Infinity’nin Ronin lansmanı ile büyük ölçüde gölgede kalıyor.

Destanımızın son ayağı Solana’nın objektifinden anlatlanıyor. Ethereum’un artan gaz fiyatlarıyla birlikte, pfp oluşturma ve çevirme, kısmen, Kümülatif NFT hacminde Akışı aşmaya doğru hızla yürüyen Solana’ya geçer. 

Geriye dönük olarak, Ağustos 2021, NFT ikincil satışlarında 4,5 milyar doların üzerinde, sanat satışlarında ve Cryptoslam olmayan takip edilen NFT’lerde (örneğin dijital arazi) faktoring yaparken muhtemelen daha fazla ile zirve yaptı. 

Şimdiki zaman, geçmişe bakış açımızı yanlış şekillendirmenin komik bir yoluna sahip. Son birkaç ay hala zirveye kıyasla geride kalsa da, NFT ikincil pazarının hala yılın başında olduğundan kat daha güçlü olduğunu fark etmek faydalı olacaktır. Ocak ayı başlarında, 50 milyon dolarlık NFT satışı büyük bir başarıydı. Şimdi, 50 milyon dolarlık NFT satışı OpenSea için kötü bir gün.  

Gelecek: Kaçınılmaz NFT Çok Zincirli Gelecek 

NFT pazarı, oyun, PFP’ler (profil resimleri), sanal dünyalar, spor ve koleksiyonlar dahil olmak üzere çeşitli kategorilerde birleştirilmiş 15 milyar dolarlık ikincil satışı resmen aştı. Daha da önemlisi, Ethereum öncülük ederken, gelecek gün içinde daha da çok zincirleniyor. 

Çeşitli blok zincirleri, NFT’lerin etkinleştirdği dijital sahipliğin temeli üzerine inşa edilmiş tüketici uygulamaları için sağlam ekosistemler geliştiriyor. Gelişen NFT çok zincirli gelecek hızla yaklaşıyor. Üç Layer-1 blok zinciri yaklaşık 1 milyar dolarlık ikincil hacimlere sahiptir (Ethereum, Flow, Solana) ve Ethereum, ikincil NFT satışlarında yaklaşık 10 milyar dolar ile tüm blockchain’lere ve Layer-2’lere liderlik eder.& nbsp;

NFT pazarının çoğu doğası gereği finansal olsa da, tüm dijital mal ve hizmetlerin büyümesi ilk sermaye yatırımını gerektirir ve kriptonun kamusal doğası, sermayeyi benzersiz NFT protokolleri ve ürünleri oluşturmaya istekli bireyler, yaratıcılar ve geliştiriciler için hazır hale getirir.

Bu yıl patlayıcı satış büyümesine tanık olan NFT kategorilerinin çoğu kültürel NFT’ler olarak tanımlanabilir – sanat, koleksiyonlar, spor, pfp / avatarlar ve daha fazlası. Dünya izinsiz blockchain’lere doğru ilerledikçe ve tokenize edilebilen her şeyi tokenize ettikçe, yatırım daha demokratik hale gelecek ve doğal olarak hobilere genişleyecektir.rt, müzik, moda, içerik ve daha fazlası. Kültür yatırımının şafağı daha yeni başladı. 

Son on iki ay içinde, NFT manzarası, birkaç yüz milyon satış hacmine sahip küçük bir ekosistemden milyarlarca sermaye toplayan çok zincirli bir ekosisteme kadar ortaya çıktı. NFT’lerin verilerini incelediğinizde, sağlam bir zenginlik, insan başarısı ve kültürel harikalar hikayesini açar. Sonuçta, veriler şimdiye kadar sadece hikayeyi anlatabilir ve bize geleceğin nasıl geliştiklerine dair yararlı bir fikir verirken, bundan sonra ne hayal etmelisiniz.

Messari 2022 Tezleri – Kahramanlar ve Savaş Alanları NFTs 

Sanatçı Jaen ve Messari arasındaki ortaklık, NFT’nin 2022 için Messari Theses’in beşinci yıllık sürümünü kutlayan ultra sınırlı bir koleksiyonuna sahip.

Messari’nin 2022 Tezleri, kriptonun sektör liderlerine, büyük trendlerine, projelerine, temalarına ve konularına derinlemesine bir dalış haline getirmektedir. Kahramanlarımız ve Savaş Sahnesi NFT’lerimiz kripto ekosistemindeki en önemli oyuncuları ve anları anıyor.  

Messari Hakkında

Messari, cryptoasset endüstrisinin en güvenilir ifşa kütüphanesini ve veri analitiği platformunu oluşturuyor. Sektöre şeffaflık ve daha akıllı analiz getirme arzusuyla hareket eden Messari, küresel bir araştırma veritabanı ve gelişmekte olan varlık sınıfındaki yeni fırsatları değerlendiren yatırım profesyonellerine yönelik bir veri analitiği araçları paketi sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: messari.io

Sanatçı Hakkında 

Jæn, (kripto) sanatçı ve sanat yönetmeni, psikedelik ve gerçeküstü rüya jeneratörü, kelimenin tam anlamıyla uzaya sanat başlatıyor. Akademik araştırmaları, 3D basılı ve artırılmış sokak sanatını keşfettikten, Time Square’de veya Berlin’de sanat sergiledikten sonra Pictoplasma ile Urban Spree ve Disney, Diesel, Google For Startups veya PayPal için ticari illüstrasyon yaptıktan sonra Jæn, en iyi koleksiyonlardaki ve tüm küratörlü platformlardaki yerini oyarak tam zamanlı bir kripto sanatçısına dönüştü. Kendi anlatı odaklı serisinin üzerine, şimdi tüm dünyayı gezdikten sonra Uluslararası Uzay İstasyonu’na giden destansı bir kolektif sanat projesi olan The Big Dream’in REKLAMı.

Psikedelik ve gerçeküstü estetik, hikaye anlatımı ve zeitgeistteki yerini almak çalışmalarının temelleridir.


The post Messari’den kısa, mantarsız bir hikaye ilk olarak OpenSea Blog’da ortaya çıktı.