Skip to main content
Kripto Haberleri

MicroStrategy, 6 Milyon Dolar Değerinde 301 Daha Bitcoin Satın Aldı

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Yatırım firması MicroStrategy, en son Bitcoin alımını 6 milyon dolarlık yaptığını açıkladı.
MicroStrategy, 6 Milyon Dolar Değerinde 301 Daha Bitcoin Satın Aldı

En büyük BTC sahibi MicroStrategy, bugün bir Bitcoin alımı daha yaparak sözünü tuttu. Virginia merkezli Tysons şirketi ve yan kuruluşu artık toplam 130.000 BTC toplam değeri yaklaşık olarak satın alınan 3,89 milyar dolar.

MicroStrategy’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, Twitter’da en son BTC satın alımını duyurdu.

Bu MicroStrategy’nin 2022’de 4. BTC alımı 2020-2021 döneminin tam aksine, kripto para piyasası yönünde kademeli olarak düşen değer ile. Şirketin Bitcoin’i en son satın aldığı zaman Haziran ayının sonunda sadece bir değerle olmuştu. 10 milyon dolar.

Şirket toplam harcadı 6 milyon dolar elde etmek için 301 BTCtoplam holdingleri tam olarak getirmek 130.000 BTC. Sonuç olarak, Nasdaq listesinde yer alan şirket, konumunu yeniden teyit etti. en büyük Bitcoin sahibi.

Bununla birlikte, MicroStrategy’nin BTC yatırımlarında neredeyse gerçekleşmemiş büyük bir gerçekleşmemiş kayıp yaşadığını belirtmekte fayda var. 4 milyar dolar hesabını ortalama bir fiyatla biriktiriyor. 30.000 doların üzerinde.

BTC şu anda etrafta işlem görüyor 19.000$bu şirketin pozisyonunun artık değer olduğu anlamına gelir 2,5 milyar dolar – veya gerçekleşmemiş bir kayıp 1,5 milyar dolar.

MicroStrategy, 6 Milyon Dolar Değerinde 301 Daha Bitcoin Satın Aldı
BTC günlük grafik. Kaynak: CoinCu

Ancak, MicroStrategy belirtti Bitcoin’lerinden hiçbirini satmayacak, vahim duruma rağmen. Saylor CEO olarak görevinden ayrıldıktan sonra bile şirket daha fazla BTC biriktirmeye devam ediyor ve hatta bunu yapmak için daha fazla para toplamayı planlıyor.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri