Skip to main content
Kripto Haberleri

MicroStrategy, 6 milyon dolara 301 bitcoin satın aldı

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

MicroStrategy, bugün erken saatlerde 300’den fazla bitcoin satın aldıktan sonra kripto alanındaki lider kurumlardan biri olarak konumunu sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Yazılım firması MicroStrategy 20 Eylül Salı günü 301 bitcoin satın aldığını duyurdu.

Şirket, önde gelen kripto para biriminin son haftalarda düşük performans göstermesi nedeniyle bu hamleyi yaptı. Bitcoin, son birkaç gün içinde 20 bin doların altına düştü ve MicroStrategy, pazardaki konumunu artırmak için bundan faydalandı.

MicroStrategy’nin başkanı Michael Saylor, bu son gelişmeyi bir saat önce Twitter üzerinden duyurdu. Saylor’a göre MicroStrategy, 301 bitcoin’i 6 milyon dolara, Bitcoin başına ortalama 19.851 dolar fiyatla satın aldı.

Bu son gelişmenin ardından, MicroStrategy şu anda 130.000 bitcoine sahip. Şirket, 130.000 bitcoini 3.98 milyar dolara, Bitcoin başına ortalama 30.639 dolara satın aldığını söyledi.

130.000 bitcoine sahip olan MicroStrategy, şu anda madenciliği yapılabilecek tüm Bitcoin’in %0,62’sine sahip.

Göre Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyalamaMicroStrategy bitcoinleri fazla nakitle satın aldı.

Michael Saylor, geçen yıllar boyunca şirketin CEO’su olarak görevinden istifa etti. Saylor, yönetim kurulu başkanı rolünü üstlenerek daha fazla bitcoin satın almaya odaklanmak istedi.

Saylor da son haftalarda ABD hükümetinin bir vergi kaçakçılığı davasında milyarderi hedef almasıyla baskı altına girdi.

Eski MicroStrategy CEO’su, Bitcoin’e olan hayranlığını birçok kez kamuoyuna duyurdu. Sonuç olarak, yazılım geliştirme şirketi için binlerce bitcoin satın aldı.

Bitcoin son haftalarda düşük performans gösteriyor. Önde gelen kripto para birimi bugün erken saatlerde 19 bin doları geçti ancak şu anda madeni para başına 18.800 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara ulaştı. Ancak o zamandan beri değerinin %60’ından fazlasını kaybetti ve şu anda madeni para başına 20 bin doların altında işlem görüyor.