Skip to main content
Kripto Haberleri

MicroStrategy artık 130.000 Bitcoin’e sahip

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

MicroStrategy, şimdiye kadar çıkarılacak tüm Bitcoin’in (BTC) %0,62’sine sahip. Şirketin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, şirketin BTC başına ortalama ~ 19.851 $ fiyatla yaklaşık 6 milyon $ karşılığında başka bir 301 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Özetle, şirket 130,00 Bitcoin tutan, gezegendeki en büyük Bitcoin sahiplerinden biridir. Açıkça Saylor, 130.000 dönüm noktasına ulaşmak için 301 Bitcoin satın alarak yuvarlak sayıları seviyor.

Düşen fiyat hareketi nedeniyle, şirketin yatırımı ABD doları cinsinden önemli ölçüde düştü. Grubun giriş fiyatı BTC başına kabaca 30.639 dolar ve SEC dosyası, grubun yaklaşık 3.98 milyar dolarlık toplam satın alma fiyatıyla 130.000 Bitcoin aldığını belirtiyor.

MicroStrategy, bugünün fiyatlarıyla sats (Bitcoin satın almaya) yığmaya başlasaydı, 130.000 Bitcoin’e 2.48 milyar dolar harcamış olurdu. Saylor şu anda bir milyar doların üzerinde kağıt kaybı yaşıyor.

SEC dosyasına göre, satın alma “fazla nakit” ile yapıldı. Saylor kısa süre önce daha fazla Bitcoin satın almaya odaklanmak için şirketin CEO’luğundan istifa ederken, District of Columbia bir vergi kaçakçılığı davasında milyarderi hedef aldı.

Bitcoin meraklıları vardı hızlı Saylor’un Bitcoin alımını övmek için. “Çad” veya “Gigachad” olarak anılan Saylor’un yatırımın su altında olmasına rağmen Bitcoin satın almaya olan inancı ve bağlılığı hem dindar bir takipçi hem de çok sayıda eleştirmen topladı.

İlişkili: Michael Saylor, Bitcoin’in normal insanlar için fiziksel mülkten daha iyi olduğunu söylüyor

Diğer büyük cüzdan adresleri ile ilgili olarak, Bitfinex (kripto borsası) cüzdanı 170.000 BTC tutarken Binance yedek cüzdanı 125.000 BTC tutar. Binance, dünyanın en büyük kripto borsasıdır ve altı rakamlı Bitcoin tutan birkaç cüzdanı vardır. Bireyler için Saylor, Bitcoin’i elinde tuttuğunu belirtirken, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Binance CEO’su CZ de hodlers – tutma için popüler bir jargon haline gelen bir meme.