Skip to main content
Kripto Haberleri

MicroStrategy, Bitcoin fiyatının 46.000 dolara düşmesinin ardından 1.914 BTC daha satın aldı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin, 30 Aralık’ta yeni dip seviyelerinden toparlanırken, piyasanın henüz yıl sonuna doğru net bir seyir göstermesi gerekmiyor.

Bitcoin

diyagram fiyat BTC 4 saat | Kaynak: TradingView

MicroStrategy, Bitcoin’de ek 94,2 milyon dolar satın aldı

Şirketin web sitesine göre, iş zekası firması MicroStrategy, nakit olarak 94.2 milyon dolar karşılığında 1.914 bitcoin daha satın aldı. en son mevzuatlarını dosyalayın.

Şirketin toplam bitcoin sayısı şu anda 124.391 bitcoin’e çıkıyor ve bu da cari fiyatlarla yaklaşık 5,9 milyar dolar değerinde.

Son alım 9-29 Aralık tarihleri ​​arasında yapıldı.

Özellikle şirketin ortalama satın alma fiyatı şu anda 30.000 doları aştı, bu da şirketin başabaş çıkması için Bitcoin’in yukarıdaki seviyelerin üzerinde kalması gerektiği anlamına geliyor.

Aralık ayı başlarında şirket ayrıca 84 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Geçen ay CEO Michael Saylor, The Information’a kişisel olarak 866 milyon dolarlık Bitcoin sahibi olduğunu ve belirli bir zaman çerçevesi vermeden fiyatın 600.000 dolara çıkmasını beklediğini söyledi. Nihayetinde Saylor, deflasyonist doğası nedeniyle Bitcoin’in süresiz olarak değer kazanmaya devam edeceğine inanıyor.

Yahoo ile bir röportajda! Finans Bu ayın başlarında, danışman, tüm klonlar “başarısız”ken en büyük kripto para birimi henüz saldırıya uğramadığından, Bitcoin için tek geçerli risk olarak bir Siyah Kuğu etkinliğini kabul etti:

Bir röportajda, “Geçerli tek risk siyah kuğu – bilinmeyen bir yabancı” dedi.

Aynı zamanda, bir dizi olası zorluğu da reddediyor:

“Hacklenmiş mi? Henüz değil. yasak mı Hayır, yasak değil. Kopyalanabilir mi? Bin kez kopyaladık. Tüm kopyalar başarısız olur. “

Bitcoin şu anda son 24 saatte %2 düşüşle 47.262 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto para birimi bu ay %18 düştü.

Altın böceği Peter Schiff spekülasyon yapmak MicroStrategy satın alma adımı olmasaydı, Bitcoin fiyatı “çok daha düşük” olurdu. Saylor’un son satın alımını bir satıcı için bir “Noel hediyesi” ile karşılaştırır.

MicroStrategy hissesi bugüne kadar %30’luk mütevazı bir artış gösterdi ve S&P 500 kıyaslama endeksinden çok az daha iyi performans gösterdi.

46.000 $ henüz bir rezerv fiyatı değil

TradingView’den elde edilen veriler, BTC’nin önceki günün kayıplarının neredeyse tamamını oluşturan 47.731 dolara yükseldiğini gösteriyor.

Wall Street açılmadan önce fiyatlar 47.000 doların üzerinde kalmaya devam edecek, ancak tüccarlar BTC fiyat hareketinin bitmekten çok uzak olduğu konusunda uyarıyorlar.

“Piyasa son zamanlarda oldukça sıkıcı. Bitcoin için sadece dibe vuran bir süreç. BTC, destek ve sıçrama olarak 46.000 doları yeniden test ediyor, ancak daha fazla işlem yapmadan önce muhtemelen likiditeyi düşük seviyelerin altına alması gerekecek ”diyor analist Michaël van de Poppe Özet.

Bu likidite, o gün 44.000 ila 45.000 dolar arasındaydı ve Bitcoin, haftanın başlarında 53.000 dolar ve daha fazla dirençle sınırlı bir aralık oluşturdu.

Düşük likidite tatil sezonu göz önüne alındığında, keskin bir artış veya azalma potansiyeli devam ediyor.

Zincir içi analitik şirketi Glassnode’un en son haftalık haber bülteni The Week Onchain’deki duyurusu:

“Kaldıraç sıkışması olasılığının yüksek olmasının yanı sıra, işlem hacminde de genel bir düşüş bekliyoruz. Daha sessiz ticaret faaliyeti yılın sonuna doğru tipiktir, ancak 7 günlük ortalamada vadeli işlem piyasasının hacmi bir önceki yılın rakamının %16 altındadır. Daha düşük hacim ve artan açık faiz (merkezi bir borsada), önümüzdeki haftalarda en azından yerelleştirilmiş bir kaldıraç sıkıştırmasını destekleyebilecek bir kombinasyon. “

Kıdemli satıcı Peter Brandt Argümanlar Bu baskı bu hafta henüz yapılmadı.

Hepsi değil Bayiler hepsi hareketsiz otur

Bildirildiği üzere, makro piyasalar tüm zamanların en yüksek seviyeleri ile Noel’den sonra sahnenin merkezinde yer aldı.

Aynı zamanda, ilk ABD vadeli işlemlere dayalı Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) düşük performansının gösterdiği gibi, Bitcoin’e kurumsal ilgi nispeten düşük görünüyor.

Vadeli işlemlerde toplam açık pozisyon (OI) bu yıl neredeyse iki katına çıkarak 9,57 milyar dolar veya %97 artarak toplam 18,87 milyar dolara ulaştı. Glassnode, yalnızca bu hafta, çoğunlukla Binance’deki tüccarlar tarafından yönetilen açık pozisyon yaklaşık 2,5 milyar dolar yükseldi ”dedi.

Bitcoin

HAK vadeli işlem sözleşmesi Bitcoin | Kaynak: bozuk para bardağı

Binance’in BTC bakiyesi, muhtemelen Çinli kullanıcıların Huobi Global’den geçişi nedeniyle Aralık ayı boyunca arttı.

Haberleri takip etmek ve bu makaleye yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

evde evde

AZCoin News’e göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telgraf kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin