Skip to main content
Kripto Haberleri

Morgan Creek’ten Anthony Pompliano, Bitcoin’in Geleneksel Finansal Sistemden Daha Verimli Olduğunu Söylüyor

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC) şüphecileri genellikle BTC’nin çevresel etkisini eleştirir, ancak Anthony Pompliano en yüksek kripto para biriminin geleneksel finansal sisteme göre belirgin bir enerji avantajına sahip olduğunu savunuyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Pompliano, CNBC’ye verdiği yeni röportajda Bitcoin’in ölçeklenerek daha verimli hale geldiğini söylüyor.

“Enerji tüketimi ile ABD dolar sistemi arasında doğrusal bir ilişki var.

Bu nedenle, daha fazla kullanıcıyı ve daha fazla işlemi desteklemek için daha fazla enerji tüketmemiz gerekir. Daha fazla veri merkezine, daha fazla banka şubesine, daha fazla ATM’ye vesaire ihtiyacımız var.

Bitcoin blok zinciri, katman-1, aynı doğrusal ilişkiye sahip değil.

Yani bir işlem bloğuna kaç işlem sığarsa sığsın, aynı enerji tüketimi vardır.

Böylece ölçeklenerek Bitcoin giderek daha verimli hale geliyor, çünkü bu blokların her birine daha fazla ekonomik değer sığdırabiliyorsunuz, oysa eski sistemde, ölçekledikçe daha fazla enerji tüketmeniz gerekiyor.”

Pompliano ayrıca Bitcoin topluluğunun enerji kullandığı için “özür dilememesi gerektiğini” savunuyor.

“Dünyada önemli şeyler enerji kullanır.

Ve sonuçta Bitcoin’e özellikle baktığınızda, karışımın çok büyük bir yüzdesi aslında yenilenebilir enerjidir – her türlü Ar-Ge’yi yönlendiriyor [research and development] yenilenebilir alanda ve görmeye başladığımız şey, satın alma gücünüzü korumak istiyorsanız, Bitcoin’in anahtarı budur.

Disiplinsiz para ve maliye politikası dünyasında satın alma gücünüzü korumak istiyorsanız, sahip olduğunuz şey, bu satın alma gücünü güvence altına alan ve sizin için savunan dünya çapında merkezi olmayan bir bilgisayar ağıdır ve bence bu yüzden dünyada bu varlığı benimseyen 100 milyondan fazla insan görüyorsunuz.”Ben

Fiyat Eylemini Denetle

Bir Ritmi Kaçırmayın – Kripto e-posta uyarılarının doğrudan gelen kutunuza teslim edildiğini almak için abone olun

Bizi takip edin Heyecan, Facebook ve Telegram

Günlük Hodl Karışımı sörf

&nbsp

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Yasal Uyarı: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce durum tespitlerini yapmalıdır. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor ve The Daily Hodl bir yatırım danışmanı değil. The Daily Hodl’un satış ortaklığı pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Resim: Shutterstock/Alphavector