Skip to main content
Kripto Haberleri

Nasdaq’ın kurumlar için kripto saklama hizmetlerine hazırlandığı bildiriliyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Daha fazla kurum kripto para birimleriyle ilgilenmeye başladıkça, çok uluslu finansal hizmetler firması Nasdaq’ın kurumsal müşterilere dijital varlık saklama hizmetleri sunmak için hazırlıklarına başladığı bildiriliyor.

Şirketin dijital varlıklara odaklanan yeni bir grup oluşturduğu ve kurumlar için Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) saklama hizmetleri sunmaya başlayacağı bildiriliyor. Firma ayrıca, daha önce kripto borsası Gemini’nin ana komisyoncu hizmetlerinde çalışan Ira Auerbach’ı yeni dijital varlıklar bölümünün başına getirdi.

Bir Bloomberg raporunda Auerbach, finansal devrimin bir sonraki dalgasının kurumsal benimseme tarafından yönlendirileceğine olan inancını dile getirdi. Yöneticiye göre, konu piyasaya güven getirmek olduğunda Nasdaq’tan daha iyi bir yer yok.

Mayıs ayında Nasdaq, XTAGE adlı bir dijital varlık değişimi oluşturmak için Brezilya firması XP ile ortaklık kurdu. Nasdaq’ın yöneticilerinden Roland Chai, XP ile ortaklıklarının yatırımcılara ve diğer şirketlere yeni fırsatlar getireceğini söyledi. XP’ye göre, değişimin 2022’de başlaması planlanıyor.

İlişkili: Fidelity, perakende müşterilerini yakında kriptoya ‘kaydıracak’ – Galaxy CEO’su

BitMEX CEO’su Alexander Höptner, Cointelegraph ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, ağın hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçtiği Ethereum Merge’den sonra, şirketler verimlilik ve verimlilikle ilgilendikleri için kurumların kriptoya yatırım yapmaya daha açık olacağını tahmin etti. çevresel gelişme. “Bunun kurumsal kabulü ve ayrıca kitlesel pazar kabulünü daha da artıracağından kesinlikle eminim” dedi.

Başka bir Cointelegraph röportajında, fon yöneticisi Apollo Capital’in yöneticilerinden Henrik Andersson, yakında kurumların da kripto konusundaki tutumları söz konusu olduğunda bir U dönüşü yapacağını söyledi. Yönetici, insanların kaçırmak istemeyeceği bir zamanın geleceğini ve bunun “yatırım yapılmaması gereken bir kariyer riski” haline geleceğini vurguladı.