Skip to main content
Kripto Haberleri

Neden Kripto Para Birimi Ticareti Yapmalıyız?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Modern kripto para kavramı tüccarlar arasında çok popüler hale geliyor. Satoshi Nakamoto tarafından yan ürün olarak dünyaya tanıtılan devrim niteliğindeki bir konsept hit oldu. Kripto Para Biriminin Şifresini Çözme Kripto para biriminin gizli bir şey olduğunu ve para biriminin bir değişim aracı olduğunu anlıyoruz. Oluşturulan ve saklanan blok zincirinde kullanılan bir para birimi şeklidir. Bu, işlem yapılan para biriminin oluşturulmasını ve doğrulanmasını kontrol etmek için şifreleme teknikleri aracılığıyla yapılır. Bit coin, ortaya çıkan ilk kripto para birimiydi.

Kripto para birimi, sanal dünyada çalışan bir sanal veritabanı sürecinin sadece bir parçasıdır. Buradaki gerçek kişinin kimliği belirlenemez. Ayrıca, kripto para birimi ticaretini yöneten merkezi bir otorite yoktur. Bu para birimi, insanlar tarafından korunan ve değerinin sıçramalar ve sınırlar tarafından artırılması gereken sert altına eşdeğerdir. Satoshi tarafından belirlenen elektronik sistem, sadece madencilerin başlatılan işlemleri onaylayarak değişiklik yapma hakkına sahip olduğu merkezi olmayan bir sistemdir. Sistemdeki tek insan dokunmatik sağlayıcılarıdır.

Tüm sistem sert çekirdekli matematik ve kriptografik bulmacalara dayandığı için kripto para biriminin sahteciliği mümkün değildir. Sadece bu bulmacaları çözebilen insanlar veritabanında neredeyse imkansız olan değişiklikler yapabilir. Onaylanan hareket, veritabanının veya o zaman geri alınamayan blok zincirinin bir parçası olur.

Kripto para, kodlama tekniği yardımıyla oluşturulan dijital paradan başka bir şey değildir. Eşler arası kontrol sistemine dayanmaktadır. Şimdi bu pazarda işlem yapılarak nasıl faydalanabileceğini anlayalım.

Geri alınamaz veya dövülemez: Birçok kişi yapılan işlemlerin geri döndürülemez olduğunu çürütebilse de, kripto para birimleriyle ilgili en iyi şey, işlem onaylandıktan sonra. Blok zincirine yeni bir blok eklenir ve sonra işlem dövülemez. O bloğun sahibi sen olacaksın.

Çevrimiçi işlemler: Bu sadece dünyanın herhangi bir yerinde oturan herkesin işlem yapması için uygun hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda işlemin işlenme hızını da kolaylaştırır. Ev veya altın satın almak veya kredi almak için üçüncü tarafların ortaya çıkması gereken gerçek zamanlı ile karşılaştırıldığında, kripto para birimi durumunda yalnızca bir bilgisayara ve potansiyel bir alıcıya veya satıcıya ihtiyacınız vardır. Bu konsept kolay, hızlı ve yatırım getirisi beklentileriyle doludur.

Ücret işlem başına düşüktür: Şebeke tarafından halledilirken madenciler tarafından işlemler sırasında alınan düşük veya hiç ücret yoktur.

Erişilebilirlik: Konsept o kadar pratiktir ki, akıllı telefonlara ve dizüstü bilgisayarlara erişimi olan tüm bu insanlar kripto para piyasasına erişebilir ve her zaman her yerde işlem yapabilir. Bu erişilebilirlik onu daha da kazançlı hale getirir. Yatırım getirisi övgüye şayan olduğundan, Kenya gibi birçok ülke, şimdi her üç Kenyalıdan 1’inin yanlarında biraz madeni para cüzdanına sahip olmasına izin veren bit coin cihazına izin veren M-Pesa sistemini tanıttı.