Skip to main content
Kripto Haberleri

‘Net nötr’ — Yükselen Bitcoin döviz bakiyeleri Huobi Çinli kullanıcı bloğu nedeniyle olabilir

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Yeni araştırmalar, borsalarda yükselen Bitcoin (BTC) bakiyelerinin satışa hazırlanan yatırımcıların bir işareti olmayabileceğini savunuyor.

en son veriler 28 Aralık’taki borsalardan Glassnode zincir analisti TXMC, başka yerlerde yükselen bakiyeler için Çin’deki taze değişikliklere parmak bastı.

Binance öksüz Huobi kullanıcılarını “özümsüyor”

Aralık 10’un sonunda, menzile gelen bir BTC fiyatı borsalara artan girişlerle birleştiği için sinirlerin yıpranmaya başlaması görülüyor.

Yatırımcıların daha fazla fiyat zayıflığı durumunda en azından risksizliğe karşı silahlandıklarına dair klasik bir gösterge olan Binance, BTC hisseleri yükselirken özellikle yakından bakıldı.

Bununla birlikte, Aynı zamanda, Çinli yatırımcılar Çin’in kripto para birimi ticareti üzerinde devam eden baskısı sonrasında uluslararası spot ticaret mekanlarından donduruluyor.

Çin borsası Huobi’nin uluslararası çekim dışı çekimi Huobi Global, anakara Çin vatandaşlarının 15 Aralık’ta ticaret hizmetine erişimini durdurdu. Artık para satmak için ay sonuna kadar zamanları var, bundan sonra hesaplarından kaldırmaları için bir ila iki yıllık bir para çekme penceresi mevcut olacak.

Kapanış gününde yayınlanan bir blog gönderisinde, “31 Aralık 2021 saat 16:00’dan (UTC) itibaren, Çin anakarası kullanıcıları artık holdinglerini satamaz veya CNY ile ilgili herhangi bir işlem yapamazlar.” ifadesi yer alıyor.

“Kullanıcılar henüz durdurmadan önce satış siparişlerini geri çekmediyse, sistem bekleyen tüm satış siparişlerini otomatik olarak iptal eder. Para çekme işlevi 1 ila 2 yıl boyunca kullanılabilir kalacak ve kapatılmasından önce bildirimde bulunulacaktır. Anakara Çin kullanıcılarına dijital varlıklarını mümkün olan en kısa sürede ele almaları tavsiye edilir.”

Sonuç olarak, bu kullanıcılar Binance’in dengesindeki artışı açıklayan jetonları başka platformlara taşıyor olabilir.

“Binance son zamanlarda döviz dengeleri yükseldiği için gürültü yaptı. Teorim, Çin EOY’deki bazı borsaları kapatırken Huobi’den ve başka yerlerden kullanıcıları emdikleridir.” dedi.

“İlginçtir ki, Binance + Huobi değişim bakiyelerini birleştirirseniz, bunlar yanlara doğru. Net nötr.”

Bitcoin döviz dengesi ile BTC/USD grafiği karşılaştırması. Huobi (mavi), Binance (yeşil), birleşik (kırmızı). Kaynak: TXMC/Twitter

Likidite zorlukları

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, tatil döneminin daha düşük hacimlere ve genel olarak daha sığ pazarlara sahip olması nedeniyle satış endişeleri artmaktadır.

İlgili: Deneyimli Bitcoin hodlers hala 2021’de% 70 kazanç rağmen rekor düşük miktarlarda BTC satıyor

Bu likidite eksikliği, büyük kurumsal oyuncuların sadece gelecek hafta geri dönmesiyle ani hamleleri daha da kötüleştirebilir.

Ancak perakende yatırımcılar BTC portföyleri oluşturmaya devam ederken, daha büyük yatırımcılar daha az kesin görünüyor.

Analize göre, perakende olarak körüklenen bir toplu satış olayının da ileriye dönük olası bir olay olduğu düşünülüyor.