Skip to main content
Kripto Haberleri

New York valisi, PoW madenciliği moratoryumunu yasayla imzaladı

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

New York Valisi Kathy Hochul imzalı çalışma kanıtı (PoW) madenciliği moratoryumu 22 Kasım’da yasalaşarak Amerika’da herhangi bir PoW kripto madenciliği faaliyetini iki yıl süreyle yasaklayan ilk eyalet oldu.

PoW madenciliği moratoryumu, yalnızca yeni madencilik faaliyetlerini yasaklamakla kalmayacak, aynı zamanda halihazırda eyalette faaliyet gösterenlerin lisanslarının yenilenmesini de reddedecek. Eyaletteki herhangi bir yeni PoW madenciliği operasyonu, yalnızca %100 yenilenebilir enerji kullanıyorsa çalışabilir.

PoW madenciliği yasa tasarısı ilk olarak bu yılın başlarında Nisan ayında eyalet meclisinden geçti ve daha sonra Haziran ayında Eyalet Senatosu’nun onayını aldı. Tasarı nihayet lobicilerin baskısı ve karbon emisyonu hedeflerini karşılaması nedeniyle vali Huchkul tarafından yasalaştı. Huchkul yazdı:

“New York’un finansal inovasyonun merkezi olmaya devam etmesini sağlarken aynı zamanda çevremizin korunmasına öncelik vermek için önemli adımlar atacağım.”

PoW madenciliği konsensüsü, ağırlıklı olarak Bitcoin madencileri ve diğer birkaç altcoin tarafından kullanılır. Bir blok zincirindeki bir işlemin kimliğini doğrulamanın en güvenli ve merkezi olmayan yollarından biri olarak kabul edilir. Bununla birlikte, uygulama, yüksek miktarda enerji tüketimi konusundaki tartışmalarla gölgelendi.

Amerika Birleşik Devletleri şu anda ülke bazında Bitcoin madenciliği hashrate payının en üstünde yer alıyor ve Bitcoin ağ hashrate’inin %37,8’i ABD’den geliyor. benzer yol.

Blockchain savunuculuk grubu Dijital Ticaret Odası, bir Twitter’da yanlış anlatıyı seslendirdi İleti:

“Devletin madencilik sektörünün enerji kullanımının katlanarak diğer sektörlerin üzerinde olduğu iddiası bariz bir şekilde yanlıştır. İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası, NY sera gazı emisyonlarının %85 oranında azaltılmasını ve 2050 yılına kadar tüm sektörlerde net sıfır emisyona ulaşmasını şart koşuyor.”

PoW madenciliği FUD yeni bir şey değil ve birçok kez çürütüldü, ancak geçen yıl boyunca, özellikle hisse ispatı madenciliği savunucularından önemli bir lobicilik çabası oldu. Greenpeace ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Bitcoin kodunda bir değişiklik için kampanya yürütüyor.

Öte yandan milletvekilleri, Bitcoin madenciliği enerjisinin önemli bir kısmının yenilenebilir kaynaklardan geldiğine dair mevcut araştırma raporlarını uygun bir şekilde bir kenara attılar. Bitcoin madencilik konseyi raporu, BTC ağının elektrik tüketiminin %60’ından fazlasının temiz kaynaklardan geldiğini vurguladı.

Avrupa kripto düzenleyicileri, Kripto Varlık Piyasalarında (MiCA) yasalarında benzer bir PoW yasağı önermişti. Bununla birlikte, PoW tabanlı dijital varlıklarla yapılan yasadışı operasyonların savunucuları yeterli desteği toplayamadı, bu da MiCa mevzuatının böyle bir yasak olmadan geçirildiği anlamına geliyor.