Skip to main content
Kripto Haberleri

Nexo Kurucusu, 100.000 Dolarlık Bitcoin İçin Davasını Açıkladı

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

En büyük kripto kredi sitelerinden birinin kurucusu, Bitcoin’in 2022’de 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bunun nedeni, Fed’in para basmayı bırakması ve diğer ülkeleri BTC’ye çevirmesi.

Antoni Trençev, kurucu ortağı Bağ kurma, Dünyanın en büyük kripto kredi sitelerinden biri, kripto için tahminlerini paylaştı.

kısaca röportaj yapmak, Bulgar işadamı neden yükselişe geçtiğini anlattı Bitcoin. Ayrıca, “dijital altının” neden bu yılın ortasında 100.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü de açıkladı.

Bitcoin konusunda oldukça iyimserim. Muhtemelen 2021’in ortasına kadar 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyorum. Bunun iki basit nedeni var. Kurumsal evlat edinmelerin devam ettiğini görüyoruz. Şirketler sessizce hazinelerini inşa ediyor ve onları Bitcoin ile dolduruyor.

Diğer neden, Federal Rezerv’in kolay para politikası olduğunu söylüyor. Fed’in oranları düşük tutmaya devam edeceğine inanıyor, bu da kripto için harika.

Ayrıca, makroekonomik gerçekler ve ucuz paranın daha geniş teması, bence, burada kalacak. Bu, bir enflasyon koruması ve altın 2.0 olan kripto için harika.

Faiz Artırmak İçin ‘Siyasi İrade Yok’

Kripto piyasaları var sert çarptı Aralık ayı başlarında, Fed Başkanı tarafından yapılan bir dizi şahin açıklamanın ardından Jerome Powell. Yükselen enflasyon nedeniyle, çoğu yatırımcı Fed’in 2022’de oranları artıracağına inanıyor.

Ancak Trenchev aynı fikirde değil. Para politikasında geri dönüş olmayacağına inanıyor. Faiz oranlarını yükseltmenin muhtemelen borsayı çökerteceğini söylüyor. Bu, Fed’in yapmak istemediği bir şey. Başka bir deyişle, Trenchev, Fed’in faiz oranları konusunda blöf yaptığına bahse giriyor.

Faiz artışı görür görmez hisse senedi ve tahvil piyasasında bir düşüş göreceğimizi düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse, son birkaç yılda geleneksel piyasalarda herhangi bir düzeltme yoluyla güç sağlayacak çok fazla siyasi irade görmedik.

El Salvador’u Daha Fazla Latin Amerika Ülkesi Takip Edebilir

Öte yandan Trenchev, benimsemenin de Bitcoin’in lehine çalıştığını söylüyor. Bu özellikle Latin Amerika için geçerlidir. Kurtarıcı. Bu ülkeler kendi para birimlerini yönetmede zorluklarla karşı karşıyadır ve gelecekte Bitcoin’e dönebilirler.

Bence Latin Amerika az önce tarif ettiğiniz şey için bir poster çocuğu. Kendi para birimlerini yönetmekte güçlük çeken ekonomiler ve bazı zorluklarla karşı karşıya olan ilgili merkez bankaları, bu nedenle kesinlikle hepsi kripto para birimlerini yasal ihale olarak benimsemenin potansiyel adaylarıdır.

Eylül ayında El Salvador resmen Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etti Ülkedeki tüm ödemeler için. Başkanı Nayib Bukele, hareketin sıradan vatandaşlara elektronik ödemelere erişim sağlamak olduğunu söyledi. Çoğu vatandaşın geleneksel banka hesaplarına erişimi yoktur. Ayrıca, ekonomi için büyük bir gelir kaynağı olan yurt dışından gelen havalelerdeki potansiyel tasarrufları da belirtti.

Ayrıca, El Salvador’un yasal ödeme aracı olarak yalnızca ABD dolarını kullanması da dikkate değerdir. Ülke, kendi yerel para birimine olan düşük güven nedeniyle 2001 yılında USD’yi kabul etti. 20 yıl sonra, onlar da Bitcoin’i benimsediler ve daha fazla ülke bunu takip edebilirdi.

Geleceğin ne getireceğini tahmin etmek zor. Ancak Trenchev, Bitcoin’in sadece 13 yılda ne kadar ileri gittiğine dikkat çekiyor. Şimdi, hem bir değer deposu hem de bir değişim aracı olarak önemli olduğunu düşünüyor.

En son makalelerimizle güncel kalın