Skip to main content
NFT Haberleri

NFT Projesi Ukrayna’ya 30 Saniyede 1 Milyon Dolardan Fazla Gelir Getirdi

Yazan Mart 1st, 2022Yorum Yazılmamış

Geçen hafta Rusya askeri güçlerle Ukrayna’ya girdi ve binlerce insan yerinden edildi. Buna karşılık, kripto topluluğu hızla bir araya geldi. Onların amacı? Şimdi savaşın parçaladığı ülkede yaşayanlara yardım sunmak. Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, açıkladı her Ukraynalı platformunu kullanan kişi 25 dolar alacaktı. bu Origin Protocol’ün kurucu ortağı Herhangi bir NFT yaratıcısının “Ukrayna yardımı için hayırseverlik için %100 bağış yapmakla ilgilenip ilgilenmediğini” sordu.

Diğerleri, Twitter konuları ve Google elektronik tabloları oluşturarak Ukraynalı NFT sanatçıları etrafında toplandı. destekleyecek yaratıcılar. Kripto kullanıcıları da akın etti 4 milyon dolardan fazla varlık Ukrayna ordusunu destekleyen bir STK’ya.

Ve bu sadece başlangıçtı.

25 Şubat’ta Pussy Riot’s Nadya Tolokonnikova, Trippy Laboratuvarlarıve nüfuzlu üyelerden PleasrDAO oluşturmak için bir araya geldi UkraynaDAO.

DAO, paylaşılan bir kurallar dizisi kullanarak koordine eden bir grup bireydir. Özellikle, bu kurallar bir blok zincirinde uygulandıkları için değişmezdir. Tipik olarak, DAO’lar merkezi olmayan bir model olarak hizmet eder. ortak yatırım amaçlı, ancak diğer hedeflere ulaşmak için bir yönetim sistemi olarak kullanılabilirler. Ve UkraynaDAO hedefi? Ukrayna için fon toplamak için web3 teknolojilerinin gücünü kullanmak. DAO, özellikle, karşılıksız tokenler satıyor ve bu satışlardan elde edilen para, savaştan zarar görenlere yardım eden kar amacı gütmeyen kuruluşlara verilecek.

Tolokonnikova ayrıca ilan edildi DAO’nun “Putin’in Ukrayna’da başlattığı savaştan zarar görenlere yardım etmek” için Ukrayna bayrağından bir NFT satın almayı planladığını söyledi.

Organizasyon zaten bir büyük kitle fonu DAO’nun çabalarına – kriptoda – katkıda bulunmak isteyenler için. Katılmak için UkraynaDAO’yu takip edin Twitter hesabı ve DAO’lara katılın discord sunucusu.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in aktivisti ve uzun süredir eleştirmeni olan Tolokonnikova, UkraynaDAO’nun en sesli katılımcısı. Bu çok şaşırtıcı değil. Hepsinden sonra, Rusya’da hapse atıldı 2012’de Rus Ortodoks Kilisesi ile Putin arasındaki bağları protesto eden bir Pussy Riot performansı için geri döndü.

Artık çok yönlü sanatçının bir dayanak buldu NFT ve web3 topluluğunda, platformunu Ukrayna durumu hakkında bilgi yaymak için kullanıyor. O da diğer organizasyonları teşvik etmek UkraynaDAO’nun misyonuyla uyumlu. PleasrDAO, UkraynaDAO’nun oluşumuyla ilgili tartışmalara henüz kamuya açık bir şekilde katkıda bulunmadı. Ancak örgütün bir geçmişi var. destekleyici projeler zulme ve haksızlığa karşı tavır alır.

Ukrayna için milyonlar toplamak

UkraynaDAO’ya ek olarak, başka bir çaba, RELI3F, benzer bir misyonla ortaya çıktı. Bir dizi kripto sanatçısı ve önde gelen NFT etkileyicileri tarafından yönetilen proje, 37 sanatçının eserlerini içeren büyük ölçekli bir NFT satışı başlattı. Bunlara Danny Cole, Vinnie Hager, Sartoshi, Super Gremplin, Hawkward, Ravi Vora, Arial Jade ve daha fazlası dahildir. Birincil satışların %100’ü doğrudan Ukrayna’daki yardım çalışmalarına gidiyor. İlk lansmanından sadece 30 saniye sonra proje tükendi ve bir milyon dolardan fazla kazandı.

Bu bölümde RELI3F hakkında daha fazla bilgi edinin Andrew Wang’dan Twitter ileti dizisi.

One37PM ile konuşmakWang, blockchain’in finansman çabası için neden mükemmel bir araç olduğunu özetledi. “NFT topluluğu yenilikçi ve tutkulu bireylerle dolu. Wang, “Blockchain teknolojisi tüm işlemlerin şeffaf olmasını sağladığından, halk fonların gerçekten Ukrayna halkına gittiğinden emin olabilir” dedi.

Wang, projenin satın alan kullanıcılar için faydalı olduğunu da kaydetti. Wang, 37 parçanın her biri için 0,05 ETH fiyatına atıfta bulunarak, “Sunulan sanatçıların birçoğunun 1 ETH tabanı veya daha yüksek koleksiyonları var, bu da birçok insanın fiyatlandırıldığı anlamına geliyor” dedi. “Bu koleksiyonla, Ukrayna’daki duruma yardımcı olabilir ve sıradan NFT koleksiyoncuları için ortalama fiyat aralığının üzerinde olacak sanat eserleri satın alabilirsiniz.”

Şimdiye kadar, NFT koleksiyonu işlem hacminde 620 ETH’yi (1.702.676,44 USD) geçti.

Ve daha sayabileceğimiz birçok proje ve fon var. Dolayısıyla bu noktada kesinlikle kesin olan bir şey var: Kripto ve NFT topluluklarının verecek daha çok şeyi var ve bu sadece başlangıç.

Not: Bu makale, en son kitle fonlaması çabalarını yansıtacak şekilde güncellendi.

Posta NFT Projesi Ukrayna’ya 30 Saniyede 1 Milyon Dolardan Fazla Gelir Getirdi ilk ortaya çıktı şimdi nft.