Skip to main content
NFT Haberleri

NFT’ler nasıl çalışır?

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

NFT’lerin büyük kısmı Ethereum ağında depolanır. Farklı şekilde çalışmasına izin veren ek bilgileri depolayan belirli NFT’ler de blok zinciri tarafından desteklenir. Ethereum, bitcoin ve dogecoin gibi bir kripto para birimidir, ancak blok zinciri sıklıkla, farklı şekilde çalışmasını sağlayan ek bilgileri depolayan bu tür değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) kabul eder.
Ethereum ağının parçası olan ve fazladan bilgiye sahip olan kişi belirteçleri NFT’ler olarak bilinir. Ekstra içerik, bunların JPG, MP3, fotoğraf, GIF ve diğer formatlarda sanat, müzik, video (vs.) olarak görüntülenmesine izin verdiği için en önemli özelliktir. Değerleri olduğu için diğer herhangi bir sanat aracı gibi alınıp satılabilirler – ve değerleri büyük ölçüde fiziksel sanat gibi arz ve talep tarafından belirlenir.
Ancak bu, hiçbir şekilde, satın alınabilecek NFT sanatının yalnızca bir dijital versiyonunun olduğu anlamına gelmez. Orijinallerin sanat baskılarının kullanılması, satın alınması ve satılması gibi, açıkça kopyalanabilir, ancak orijinaliyle aynı değerde olmayacaklardır. NFT’nin kopyaları hala blok zinciri eserleridir.