Skip to main content
Kripto Haberleri

Ödeme platformu Fuse, DID hizmetlerini Afrika’ya getirmek için ChromePay’i entegre ediyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Web3 ödeme platformu Fuse, Afrika’da yeni bir ödeme ürünleri paketi başlatmak için kimlik tabanlı bir ödeme çözümü olan ChromePay ile ortaklık kurdu – kıtadaki finansal katılımı artırmak için tasarlanmış bir hareket.

Ortaklık, ChromePay’in DID olarak da bilinen ve şirketlerin milyonlarca Afrikalının Web3 ekonomisine katılmasını sağlayacağını iddia ettiği merkezi olmayan kimlik hizmeti etrafında toplanıyor. Fuse blok zincirini kullanan ChromePay, kullanıcılara DID çözümüyle desteklenen çeşitli Web3 ödeme hizmetleri sunacak. Ortaklığın bir parçası olarak Fuse, ChromePay’e merkezi olmayan finans (DeFi) ve DID hizmetlerini doğrudan blok zincirinde oluşturması için açıklanmayan bir miktar hibe de verdi.

Fuse blok zinciri ile entegre olan ChromePay’in, kullanıcıların hem geleneksel hem de blok zinciri tabanlı ödemelere doğrudan mobil cihazlarından erişmelerini sağlayacağı bildiriliyor.

İlişkili: Kimlik ve Metaverse: Merkezi olmayan kontrol

2019’da kurulan ChromePay, başarılı bir pilot çalışmanın ardından 2021’de Nijerya’da ödeme çözümleri uygulamasını başlattı. Şirketin bir sonraki kilometre taşı, Fuse destekli DID’sinin, kripto benimsemesinde kayda değer adımlar atmış bir ülke olan Etiyopya’da piyasaya sürülmesidir.

Cointelegraph’ın açıkladığı gibi, merkezi olmayan kimlik, Web3 içinde güvenilir veri alışverişini sağlayan yeni bir kavramdır. Uygulamada, DID’ler, kullanıcıların dijital kimliklerini merkezi bir üçüncü tarafa güvenmeden yönetmelerine ve yönetmelerine olanak tanır.

Afrika, Kenya, Nijerya ve Güney Afrika’daki önemli nüfusların finansal hizmetlere erişim için dijital varlıklara yönelmesiyle kripto ve blok zinciri faaliyeti için bir yuva haline geldi. Bu eğilim, Birleşmiş Milletler tarafından pandemi sırasında kripto benimsemenin “benzeri görülmemiş hızını” tanımlayan Haziran 2022 politika özetinde tanımlandı.