Skip to main content
Kripto Haberleri

Öğrenme Hacmi Yayılma Analizi

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Avrupa’da yaşayan eski bir sendika tüccarı olan Tom Williams’tan öğrendiğim VSA veya hacim yayma analizi adlı bir yöntem kullanarak ticaret yapıyorum. Ana teolojisi 3 ilkeye dayanmaktadır.

1. Profesyonellerin gerçek aktivitesini gösteren hacmi takip ve anlama, en önemli olan çünkü profesyoneller perakende tüccarlar değil piyasayı hareket ettirir.

2. Meydana gelen her çubuğun en yüksek / en düşük olan yayılmayı takiben, bu bir tüccarı belirli bir fiyat hareketinin boğalığı veya konusunda uyarır.

3. Kapanış fiyatının ardından veya fiyatın hacme ve yayılmaya nasıl tepki verdiğinizi söyleyen fiyat eylemi.

Bu 3 tekniği kullanarak, profesyonellerle pazarın sağ tarafında başarılı bir şekilde ticaret yapabilirsiniz. Bu ilkeleri anlamayı öğrendikten sonra, bir ticarete girme kararlarınızın düzmece bir gösterge değil, aslında gördüklerinizle rasyonelleştirildiğini göreceksiniz.

Tom Williams, ticaret için kullanılabilecek geleneksel bir yazılım programı oluşturmak için Wycoff’un çalışmalarını geliştirdi. 3K’ya kadar çıkan. Ancak, paranızı bu b/c’ye harcamanızı önermiyorum, öğrendiğiniz ilkeleri alabilir ve cebinizden çıkmadan başarılı bir şekilde ticaret yapabilirsiniz.

Günlük grafiklerden topladığım şeye göre herhangi bir çifti takas ediyorum ve bir ticarete girdiğinizde spreadlere ve hacme bakıyorum, ya zayıf hacimde kapanan bir talep çubuğu gördüğüme ya da bu harekette profesyonel bir destek görmediğime dayanıyor. Ya da profesyonel desteği olmayan bir aşağı hamle. VSA’yı daha iyi anlamanın bir yolu olarak, ses seviyesine ve gaz pedalınıza bir arabaya erişebilirsiniz ve yayılmanız gerçek harekettir, grafik aracınızın tırmanması gereken tepeyi temsil eder. Son derece yüksek hacme sahip olabilirsiniz, ancak yayılmanız düşüktür, bu da temel olarak gaza çok fazla basıldığı anlamına gelir, ancak aracınızın gerçek hareketi çok fazla hareket etmedi.