Skip to main content
Kripto Haberleri

OKX, NFT Dünya Kupası yarışmasını başlatıyor

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Temel Çıkarımlar

  • Kripto şirketlerinin harekete geçmesiyle Dünya Kupası devam ediyor
  • OKX, müşterilerin üç ücretsiz NFT basabileceği bir NFT turnuvası başlattı
  • Brezilya favori, ancak Avrupa ülkeleri 2002’den beri her turnuvayı kazandı

Dünya Kupası zamanı.

Gezegendeki tartışmasız en büyük spor müsabakası olan Dünya Kupası, gerçek anlamda küresel bir etkinliktir. Bu basım, insan hakları ihlalleri ve verildiği yozlaşmış yapıyla gölgelense de, 32 ülke yine de önümüzdeki dört yıl boyunca kimin üstün geleceğine karar vermek için bir araya geldi.

Kripto dünyası, teşhir için Dünya Kupası’ndan yararlanıyor

Kripto para dünyasında bile, Dünya Kupası’nın bir etkisi var. Binance’te bir NFT koleksiyonu başlatan Cristiano Ronaldo vardı. Aksi takdirde bu dikkate değer olsa da, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Twitter’da Sam Bankman-Fried ile tartıştığı ve sonuçta FTX’in skandal bir şekilde çökmesine yol açtığı için haberlere gömüldü.

Önce Lionel Messi, Ronaldo’nun ilgi odağını ele geçirdi (Meksika’ya karşı ne güzel bir goldü) ve ardından Sam Bankman-Fried. Adam mola veremiyor.

OKX, NFT’lerin başka yerlerinde, oyuncuların NFT’ler basmasına ve ödüller için rekabet etmesine olanak tanıyan bir yarışma olan OKX Futbol Kupası’nı başlattı. NFT pazarını eleştirirken, sallanan meta evrenin bir parçası olarak değer eksikliği hakkında yazarken, futbolumu seviyorum.

Ve böylece, üç farklı takım için ücretsiz NFT’ler basma seçeneğiyle, eğlenceli bir göz atmaya ve hangi takımların en iyi sırada yer aldığını görmeye karar verdim. Yine de, OKX’li bu NFT’lerin kesinlikle ücretsiz olmadığını belirtmeliyim. Müşterilerin hala, Ethereum’da oldukça yüksek olabilen gaz ücretleri ödemeleri gerekiyor.

Ancak grup aşaması 3 Aralık’ta sona ermeden önce bastığınız sürecerdyarışmaya katılabileceksiniz ve tek ücret benzin ücreti olacak.

Dünya Kupası’nı kim kazanır?

Basılacak en iyi takımların kim olduğuna karar verirken, önce her takımın turnuvayı kazanma ihtimalini belirledim. Bunun için 29 Salı itibariyle bahisçi oranlarını çektim.inci Kasım (bu, bu akşam İngiltere/ABD grubunun kararından önce).

        
    

%27,4 ile Brezilya, turnuvayı kazanma olasılığı en yüksek takım olarak görülüyor. Şahsen, bunu yapmalarını görmek isterim. Brezilya milli takımı ikonikten başka bir şey değil ve 2002’den beri kupayı havada tutmadığı için, onların bunu yaptığını görmek güzel olurdu.

Aslında Avrupa takımları, Brezilya’nın 2002’de Japonya’nın Yokohama kentinde Almanya’yı 2-0 yendiğinden bu yana son dört Dünya Kupasını kazandı. Almanya, uluslararası futboldaki mutlak hakimiyetlerinin bir sonucu olarak, 2014’te Arjantin’i yendi ve Fransa, 2018’de cesur bir Hırvat takımını geride bıraktı.

Brezilya’yı basmak iyi bir fikir mi?

Aslında, burada kime basılacağının cevabı kolaydır. İlk üç favori: Brezilya, Fransa ve İspanya. Kazanma şansları sırasıyla %27,4, %14,7 ve %12,2 olan üçlüden birinin kupayı kaldırma şansı %53’tür.

Ama favorileri seçmenin eğlencesi nerede?

Küçük maestro Lionel Messi’nin kollarının altında en büyük ödülle gün batımına doğru yürümesini izlemek ne kadar keyifli olurdu diye kalbim Arjantin diyor. Ancak Arjantinlilerin şu ana kadar güçlü bir şekilde mücadele etmelerini izledikten sonra, %10’luk kazanma şansları cömert görünüyor.

Benim için turnuvada kendi ülkemin yokluğunda (İrlanda) iki Güney Amerika ülkesi için tezahürat yapıyorum. Bir Avrupalı ​​olarak İspanya, Fransa ve benzerlerinin iyi oynadığını görmek güzel ama Güney Amerikalıların tacını geri almasını görmeye hazırım.

Derinlerde, bence İspanya veya Fransa bunu yapabilir. Kadroları kadar yetenekli olan Brezilya’ya neden güvenmediğimi bilmiyorum. Neymar’a vurmak da yardımcı olmaz.

Ama hey, kim bilir. O yüzden maçları izliyoruz herhalde.