Skip to main content
Kripto Haberleri

On yıldan fazla bir süredir ilk kez 23,7 milyon dolarlık bir Bitcoin zulası taşındı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Whale Alert’e göre, bir Bitcoin sahibi, Satoshi Nakamoto’nun bilinen son e-postasını gönderdiği ve web’den kaybolduğu 2011 yılından bu yana ilk kez paralarını cüzdanlarından taşıdı.

Satoshi-Era Bitcoin cüzdanı 10,5 yıl sonra etkinleştirildi

8.425 dolarlık ilk yatırım 23,7 milyon dolara dönüştü ve Bitcoin son on yılda büyük kazançlar kaydetti. BTC, Kasım ayında 69.000$’a ulaştıktan sonra şu anda 46.741$’dan işlem görüyor.

a-23-7-milyon-bitcoin-zulası-taşındı-on yıldan uzun bir süredir-ilk-kez-

Kaynak: Balina Uyarısı

Birisinin Bitcoin’lerini çıkarmak için on yıldan fazla beklemesi olası değildir. İşlem için daha olası bir açıklama, birisinin yanlışlıkla tozlu bir kripto cüzdanının kilidini açması veya bu cüzdanın kilidini açmasıdır.

Geçen Mayıs ayında, genesis bloğunun çıkarılmasından sadece iki ay sonra, Şubat 2009’da açılan bir Bitcoin cüzdanından 500.000 dolar değerinde Bitcoin transfer edildi. Bu, hemen Satoshi’nin fonlarını geri çekmeye başladığı yönünde spekülasyonlara yol açtı, ancak blok zinciri analistleri daha sonra bu teoriyi çürüttü.

Ayrıca, Kasım ayında, uyuyan bir balina 150 milyon dolarlık bir cüzdanı etkinleştirdi. Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yürütülen yakın tarihli bir araştırmaya göre, Bitcoin adreslerinin yalnızca en üst %0.01’i toplam arzın yaklaşık üçte birini kontrol ediyor.

Kripto para borsalarının bakiyeleri de göz önünde bulundurulmalı olsa da, erken benimseyenler nedeniyle Bitcoin sahipliği son derece merkezi olmaya devam ediyor.

Buradan bir Binance hesabına kaydolun (%10 işlem ücretlerinde indirim): https://accounts.binance.com/en/register?ref=29171587

Daha fazla oku:

Telegram’da bize katılın

Bizi Twitter’da takip edin

Bizi Facebook’ta takip edin