Skip to main content
Kripto Haberleri

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu: Binance, Ontario’da kayıtlı değil

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

Kanada’daki Binance kullanıcıları, borsanın ülkede çalışıp çalışmayacağına dair karışık sinyaller alıyor.

Binance, bu hafta Ontario kullanıcılarına yıl sonunda hesaplarını kapatmaları gerekmediğini duyurdu.

29 Aralık’ta Ontario eyaletindeki Binance kullanıcıları borsadan aldıkları güncellemeleri işaretlemeye başladı. Güncellemeler, artık hesapları Aralık ayına kadar kapatmaları gerekmediğini söylüyor. The Block’a göre, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, belirsiz olmayan bir ifadeyle “Binance Ontario’da kayıtlı değil” diyen bir bildiri yayınladı.

“Bu kabul edilemez,” duyuru devam etti. “Binance şirketler grubundaki hiçbir kuruluş Ontario’da herhangi bir menkul kıymet kaydına sahip değildir.”

Binance, açıklamasını Kanada’nın kara para aklamayla mücadele kurumu FinTrac ile bir para hizmetleri işletmesi olarak mevcut kaydına dayandırdı. FinTrac, çoğu kripto borsasının çeşitli devlet denetçileri ile MSB kayıtlarına dayalı olarak çalıştığı ABD’den farklı olarak federal bir MSB düzenleyicisidir. Binance, “duyurusunda Kanadalı düzenleyicilerle devam eden ve olumlu işbirliğine” atıfta bulundu. Firma ayrıca MSB lisansının “Kanada’daki faaliyetlerimize devam etmemize ve biz tam kaydı sürdürürken Ontario’da işimize devam etmemize izin verdiğini” söyledi.

“Tam olarak kayıtlı”nın anlamı o zamanlar net değildi. Bir Binance temsilcisi The Block’a “Kanada’nın menkul kıymetler ve türev ürünleri satıcısı olmak için IIROC ile başvuruyoruz” dedi. IIROC, kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olan Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu’dur.

“Maalesef bir yanlış anlaşılma oldu. Haftanın başlarında, Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu ve Alberta Menkul Kıymetler Komisyonu ile Kanada genelinde kayıtla ilgili görüşmeleri takiben, Ontario’daki kullanıcılara hesaplarını 31 Aralık 2021’e kadar kapatmaları gerekmediğini bildirdik. Ancak, niyetlerimiz hakkında doğrudan Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ile görüşmedik, bu açıkça ortak olduğumuz bir hataydı. Binance’den bir temsilci The Block’a verdiği demeçte, kullanıcılara mümkün olan en kısa sürede güncellenmiş rehberlik sağlayacağız.

Binance, Kanada genelinde kripto para ticaretini menkul kıymetler kurumuna kayıtlı borsalarla kısıtlama politikasına yanıt olarak bu yılın Haziran ayında Ontario’ya erişimi sonlandırmak için adımlar attı.

Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri, bu yılın başlarında saklama borsalarını çökertmeye başladı. Çalışma prensibi, saklama hesaplarının, ilgili kripto para birimleri mutlaka menkul kıymetler olmasa bile, kripto para borsaları ile menkul kıymet anlaşmalarını temsil etmesidir.

Benzer bir tartışma bu ay Singapur’da da yaşandı. Bu dilde, Binance zaten hem küresel borsa hem de Binance Singapur’un bir şubesi aracılığıyla faaliyet gösteriyor ve her ikisi de kripto para birimi ticareti sunmak için gerekli kayıtlara sahip değil.

Buradan bir Binance hesabına kaydolun (%10 işlem ücretlerinde indirim): https://accounts.binance.com/en/register?ref=29171587

Daha fazla oku:

Telegram’da bize katılın

Bizi Twitter’da takip edin

Bizi Facebook’ta takip edin