Skip to main content
Kripto Haberleri

OpenSea, şifreli dijital pazar için 300 milyon dolar topladı

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış


Maddi olmayan token (NFT) pazarı, koleksiyon, oyun ve meta veri deposu.

Bu vizyonu hızlandırmak için OpenSea ilan edildi 4 Ocak’ta Coatue ve Paradigm tarafından yönetilen C Serisi bir finansmanla 300 milyon dolar güvence altına aldı.

OpenSea, benzersiz dijital varlıkların satın alınması ve satılması için açıkça oluşturulan özel olarak oluşturulmuş Ethereum akıllı sözleşmelerinden oluşan Wyvern Protokolüne dayalı bir dijital pazardır. Pazar yeri 2018 yılında kurulmuştur.

En son yatırımla OpenSea’nin değeri şimdi 13,3 milyar doları aştı. Paradigma ve Coatue dışında OpenSea, tura katılan hem yeni hem de mevcut yatırımcıların olduğunu kaydetti.

İlişkili: Bored Ape Yacht Club NFT’leri CryptoPunks’ı yakaladı, taban fiyatını değiştirdi

OpenSea, parayı ürününü daha da geliştirmek, müşteri hizmetlerini ve güvenliğini artırmak, daha geniş NFT ve Web3 topluluğuna yatırım yapmak ve daha fazla çalışanı işe almak için kullanacağını söyledi.

2021’de NFT’ler, kripto ve blok zincirinin ana akım başarısında önemli bir rol oynadı. Şirket verilerine göre, dijital sanat koleksiyonları ve dijital koleksiyonların işlemlerin %91’ini oluşturduğu sektör, yıl boyunca 14 milyar doların üzerinde satış kaydetti. OpenSea zaten 700 milyon dolardan fazla para kazandı Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, 2022’nin başından bu yana ticaret hacminin değeri.