Skip to main content
NFT Haberleri

P2E Oyunları Sonsuza Kadar Sürmek İçin İnşa Edilmeli mi?

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

P2E Oyunları Sonsuza Kadar Sürmek İçin İnşa Edilmeli mi?P2E oyunlarının daha geleneksel oyuncuları nasıl çekebileceği konusunda pek çok tartışma yapıldı. Ve P2E yaratıcılarının bu konuda izlediği bir dizi farklı yol olsa da, bunu yapmanın en basit yolunun Web2 oyun kitabından bir yaprak almak olduğu görülüyor: iyi çalıştığı kanıtlanmış oyun tasarım stratejilerini kullanmak – özellikle söz konusu olduğunda raf ömrü.

Kripto ve Web3’teki varsayılan zihniyet, her şeyin sonsuza kadar sürmesi gerektiğidir. Bir belirteç çöktüğünde veya bir platform kullanım dışı kaldığında, bu bir başarısızlık olarak kabul edilir. Ancak oyun endüstrisinde oyunlar beklenen bir son kullanma tarihi olması. Oyuncuların bundan keyif alacağı ve sonunda devam edeceği kabul edilir ve beklenir.

Bu kuralın istisnaları vardır. hardcore oyunlar Örneğin, World of Warcraft ve Call of Duty gibi sadık hayran kitleleri var. Ancak, hakkında konuştuğumuzda orta çekirdek ve sıradan oyunlar “yaşlı” olarak kabul edilebilecek hale gelmeden önce en fazla üç ay ila on iki ay sürmeleri çok yaygındır.

Bu nedenle, P2E oyun yaratıcılarının doğal yaşam döngülerini göz önünde bulundurarak oyunlardan para kazanmanın yeni yollarını düşünmeye başlamaları gerektiğine inanıyorum. Bunu yaparken, geleneksel oyun alanında var olan denenmiş ve gerçek para kazanma stratejilerine güvenerek ve blok zincirini yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulan yerlerde kullanarak blok zinciri kullanımı yerine UX ve kullanıcı edinimine öncelik vereceğiz.

Video oyunlarında bulunan dijital nesnelerin sahipliğini kanıtlamak veya belki de kimliği kanıtlamak gibi, blok zincirinin iş için en iyi araç olabileceği bazı durumlar vardır. Birlikte çalışabilirlik için yapılacak bir tartışma da var, ancak bunu destekleyecek teknoloji henüz pratik düzeyde gerçekleştirilmedi.

Ancak nihayetinde, oyundaki blok zincirin geleceğinin bugün olduğundan çok daha az görünür olacağını düşünüyorum – oyun deneyimine o kadar kusursuz bir şekilde dokunmuş ki, kimse orada olduğunu bilmiyor. Bu noktaya gelmek için, onu kullanma şeklimizde nasıl daha mantıklı olabileceğimizi düşünmeye başlamanın zamanı geldi.

En iyi blockchain oyunları hakkında daha fazla bilgi edinin >> Burada

Daha fazla istemek? NFT Plazas ile bağlantı kurun

Haftalık Bültene Katılın
Discordumuza Katılın
Bizi Twitter’da takip edin
Facebook’ta bizi beğenin
Bizi instagramda takip et

*NFT Plazas tarafından ifade edilen tüm yatırım/finansal görüşler, site moderatörlerimizin kişisel araştırma ve deneyimlerinden alınmıştır ve yalnızca eğitim materyali olarak düşünülmüştür. Bireylerin herhangi bir yatırım yapmadan önce herhangi bir ürünü tam olarak araştırmaları gerekmektedir.

Posta P2E Oyunları Sonsuza Kadar Sürmek İçin İnşa Edilmeli mi? ilk ortaya çıktı NFT Plazalar.