Skip to main content
Kripto Haberleri

Piyasa Sarma Yıl Sonu İncelemesi: El Salvador Bitcoin’i Benimsedi, Sonra Dip’i Satın Aldı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Orijinal makaleyi ziyaret edin*

https://www.coindesk.com/resizer/Nfu0aMZM_lE9J77yUfz0Z46I2RQ=/cloudfront-us-east-1.images.arcpublishing.com/coindesk/P5D5HPH5E5GQDLJAO4E3BXEUZE.jpeg

Merhaba Market Wrap okuyucular! 2021’in son iki haftasında, bu alanı kripto para birimleri piyasalarında bu yılın en dramatik anlarını özetlemek ve küresel finansın hızla gelişen bu köşesinden önemli dersleri vurgulamak için kullanıyoruz. 20 Aralık’ta başlayan ve Perşembe gününe kadar sürecek sekiz gönderiden oluşan bir diziden sonra, bu yıl kripto piyasalarını neyin sarstığını özetleyeceğiz. (En son kripto piyasası fiyatları ve haber başlıkları için lütfen aşağı kaydırın.)

Salı günkü gönderide, alternatif koinlerin veya “altcoinlerin” yılın ilk bölümünde nasıl toplandığını araştırdık – dijital varlık piyasaları için popülerlikte bir yıldaki patlamanın piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in ötesine ne kadar uzandığını gösterdik. Bitcoin’in toplam kripto piyasası kapitalizasyonuna göre piyasa değeri, yatırımcıların dikkatleri kripto evreninin diğer alanlarına kaydırmasıyla Mart ve Mayıs arasında sert bir şekilde azaldı. Daha sonra Haziran ayından Ağustos ayına kadar, mantarsız jetonlar (NFTs) sanatçılar ve kripto yatırımcıları arasında tüm öfke haline geldi. Bitcoin işlem hacmi nispeten düşük olsa da, yatırımcılar alt alanda uzak ve geniş fırsatlar arayabildiler. Tesla CEO’su Elon Musk nostaljisini tweetledi bitcoin volatilitesinin yüksek olduğu günler için.

Ancak BTC’nin yan yönlü işlem düzeni uzun sürmedi. Bugün, bitcoin’in iki aylık yaklaşık 30.000 dolarlık fiyat aralığından nasıl çıkabildiğini göstereceğiz, daha önce abd dolarını ülkenin birincil para birimi olarak kullanan küçük Orta Amerika ülkesi El Salvador imdada yetişti.

El Salvador satın alıyor

Haziran ayında, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in yasal ihaleye dönüşeceğini açıkladı ve ülkesini bu hamleyi yapan ilk ülke yaptı, bu da oradaki bitcoin sahipleri için sermaye kazancı vergisi kazanmadığı anlamına geliyordu.

Bitcoin, 12 yaşındaki dijital varlığın birçok hayranı tarafından uzun zamandır beklenen bir varlık olarak görülen El Salvador’dan gelen haberlere yatırımcıların tepki verdiği Eylül ayı başlarında yaklaşık 50.000 doların en yükseğine doğru yaklaşık% 70 yükseldi. küresel bir para birimine hizmet etme potansiyelinin doğrulanması. El Salvador’un bitcoin yasası Eylül ayında yürürlüğe girdi.

Bitcoin dipleri

Yasa gerçekten yürürlüğe girdiğinde, Bitcoin’in fiyatı satılmaya başlandı – klasik bir “söylentiyi satın al, gerçeği sat” senaryosu. (Benzer bir şey, büyük kripto para borsası Coinbase’in Nasdaq borsasında doğrudan hisse senedi listesini tuttuğu yılın başlarında da olmuştu.)

Bukele Tweeted El Salvador’un BTC düşmeye devam ederken bile fiyat düşüşlerinde satın almaya hazır olduğunu. Bloomberg’in haberine göre, Twitter ve Reddit de dahil olmak üzere sosyal medya platformlarında giderek artan sayıda kullanıcı, El Salvador’un bitcoin politikasını desteklemek için insanlara az miktarda bitcoin satın almaları çağrısında bulundu. Birçok yatırımcı, haberlerin en eski kripto para birimine fiyat artışı verebileceğine bahse giriyordu.

13 Eylül’de, yazılım şirketi MicroStrategy yaklaşık 242 milyon dolar nakit karşılığında 5.050 BTC daha satın aldı. Yine de BTC daha düşük devam etti.

BTC 50.000 dolardan 40.000 dolara kadar geriledi ve Eylül aylarını aşağı notla bitirdi.

Çinli emlak geliştiricisi Evergrande Group’un olası bir kredi temerrüdüne ilişkin endişeler artmakta ve hisse senetleri ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere spekülatif varlıkları sarsmaktadır; yatırımcılar arasında daha düşük risk iştahı da Bitcoin’in Eylül ayındaki düşüşüne katkıda bulundu.

Kripto yatırımcıları için Temmuz-Ağustos fiyat eyleminden elde edilen paket, El Salvador’un BTC yasal ihalesi yapma kararının kripto para biriminin fiyatını 50.000 dolarda yüksek tutmaya yetmeyeceğiydi. Bitcoin’in hisse senetleriyle korelasyonu, Çin’deki kredi endişeleriyle birlikte arttı.

Yine de, Eylül ayındaki yaklaşık% 7 BTC düşüşü% 50 fiyat cra’dan çok daha az şiddetli görünüyordu.Nisan ve Mayıs aylarında sh. Bazı iniş ve çıkışlardan sonra, bazı yatırımcıların yıl sonuna kadar 100.000 $ BTC fiyatı tahmin etmeye başlamasıyla Bitcoin’in fiyatı tekrar 2020 seviyelerinin çok üzerinde dengelenmişti.

İlgili Haberler

Thetan Arena ‘Kazanmak İçin Oyna’da Axie Infinity ile Savaşıyor

Fantom Surges as Investors Seach for Next Layer 1 Bet

İran Güç Tasarrufu İçin Kripto Madenciliğini 6 Mart’a Kadar Yasakladı: Rapor

Gaz DAO Tokenı Airdrop’dan Sonra Momentumu Korumakta Zorlanıyor

Yeni Basılan Bitcoin Madencisi Gem Mining 1.25 EH/s Hashrate’e Ulaştı

Metaverse ETF’leri için SEC ile ProShares Dosyaları Uygulaması

Marathon Digital, DA Davidson tarafından 2022’ye Giren En İyi Madencilik Seçimi Seçildi

Ethereum 2022’de Nasıl Dönüştürülecek?

Yılbaşı Gecesini Metaverse’de Geçirmeye Neden Karar Verdim?

Son fiyatlar

  • Bitcoin (BTC): $47,239, -1.0%
  • Eter (ETH): $3,7234, -2.5%
  • S&P 500: +%0,1
  • Altın: $1,805, -0.3%
  • 10 yıllık Hazine getirisi 0.07 yüzde puan artışla %1.553’te kapandı.

CoinDesk 20

İşte CoinDesk 20 dijital varlıkları arasında son 24 saatteki en büyük kazanç ve kaybedenler.

En çok kazananlar:

En büyük kaybedenler:

Sektör sınıflandırmaları, coindesk endeksleri tarafından dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak amacıyla geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanmaktadır. CoinDesk 20, güvenilir borsalardaki hacme göre en büyük dijital varlıkların bir sıralamasıdır.