Skip to main content
NFT Haberleri

Playboy, NFT Ödemelerinde 4,9 Milyon Dolar Zarar Etti

Yazan Mart 19th, 2023Yorum Yazılmamış

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yakın zamanda yapılan bir dosya, Playboy’un NFT’leri için alınan ödemelerin değerindeki düşüşün ardından önemli bir kayıp yaşadığını gösteriyor. Kayıplar, şirketin satışından sonra aldığı Ether’den (ETH) kaynaklanmaktadır. “tavşanlar” NFT’ler. Bu takas edilemez jetonlar, kripto pazarının yükseldiği 2021’de piyasaya sürüldü.

Playboy, kripto kışının geçen yıl piyasa değerinin çoğunu silmesinin ardından toplamda 4,9 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı aldı. Geçen Aralık ayı itibariyle, satıştan elde edilen ETH’nin değeri 327.000 dolardı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Playboy, dijital varlıklarını şu şekilde açıklıyor: “süresiz ömürlü maddi olmayan varlıklar.” Bu varlıklar, herhangi bir dönemde gerçeğe uygun değerleri defter değerlerinin çok altına düştüğünde değer düşüklüğü zararına tabi tutulur.

çapkın
OpenSea’de Tavşanlar

ETH, Playboy Tavşanları Sattığından beri Değerinin Yarısından Fazlasını Kaybetti

Göre dosyalama, “birinin piyasa fiyatı [ether] 31 Aralık 2022’de sona eren yıl boyunca ana pazarımızda 964 $ ile 3.813 $ arasında değişiyordu, ancak raporlama döneminin sonunda tuttuğumuz her bir Ethereum’un defter değeri, herhangi bir zamanda aktif borsada kote edilen bir Ethereum’un en düşük fiyatını yansıtıyor. alındığından beri.”

Öyleyse, “Ethereum’un piyasa fiyatındaki olumsuz dalgalanmalar, şirketin kazançları ve defter değeri üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilirken, fiyatlardaki bir artışın şirketin kazançlarını olumlu yönde etkileyeceği tek zaman, bilançoda tutulan Ethereum’un satıldığı zamandır. kazanmak.”

Playboy, Rabbitars NFT koleksiyonunu Ekim 2021’de piyasaya sürdüğünden beri ETH, değerinin yaklaşık %60’ını kaybetti. Ancak son zamanlarda piyasanın geri döndüğüne dair işaretler var ve ETH kaybettiği değerini zamanında geri kazanabilir. Hala olduğu gibi çapkın dijital varlıklarında maruz kaldığı değer düşüklüğü zararları, kayıplar kaydedildikten sonra gerçeğe uygun değer yükselse bile geri alınamaz.

Posta Playboy, NFT Ödemelerinde 4,9 Milyon Dolar Zarar Etti ilk ortaya çıktı NFT Haberleri Bugün.