Skip to main content
Kripto Haberleri

Popüler Kripto Para Borsasından Yeni Hamle!

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Jesse Powell, popüler şirketin kurucusu ve CEO’su kripto para birimi takas Kraken, kısa bir süre önce borsanın yeni bir proje üzerinde çalıştığını açıkladı.

Kraken, NFT ile Kredi Dönemini Başlattı

Jesse Powell, Kraken kurucusu ve CEO’su, geçenlerde Bloomberg News ile yaptığı bir röportajda, kripto para birimi borsa, kullanıcıların NFT’lerine karşı para ödünç almalarını sağlayacak değiş token (NFT) işlem platformu oluşturacaktır.

Powell, şirketin 2022’nin başlarında NFT alanına girmeyi planladığını ve bir NFT’nin tasfiye değerini ve bir kredi için teminat olarak gösterilip gösterilemeyeceğini belirleme yeteneğini eklemeyi umduğunu açıkladı.

Powell açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

“Kraken’e bir CryptoPunk yatırırsanız ve buna karşı borç almak istiyorsanız, değerini hesabınıza yansıtabilmek istiyoruz.”

Bununla birlikte, NFT’lerin değeri tüm spektrumdadır ve token sahiplerinin sadece küçük bir yüzdesi, içeriğin yazıldığı sırada 66.9 Ethereum (ETH) veya 273.673 $ taban fiyatı ile cryptoPunk kadar değerli bir dijital koleksiyona sahiptir.

Powell’a göre, NFT programı gelecek yıl patlayacak:

“İlk aşama spekülasyondu, ikinci aşama sanat satın almak ve sanatçıları desteklemek, üçüncü aşama NFT’lerin işlevsel kullanımları olacak.”

Kraken Staked’i Satın Aldı

Buna ek olarak, Kraken kısa bir süre önce, sahipsiz kripto staking’in yeni yatırımcıları çekmesine izin veren bir altyapı platformu olan Staked’i satın aldığını açıkladı. Bu satın alma ile Kraken müşterileri artık dijital varlıkları üzerindeki kontrolünü korurken kripto ödülleri ve iadeleri elde edebilecekler.

2011 yılında kurulan Kraken, CoinMarketCap’in verilerine göre ortalama likidite, hacim ve dijital varlık rezervleri açısından dünyanın en büyük kripto borsalarından biri haline geldi.

Kraken’in duyurusu, Arcade ve Nexo gibi daha fazla DeFi platformu bu yeni kredi modelini sundukça NFT destekli kredilerin nasıl giderek yaygınlaştığını gösteriyor. Arcade, tekliflerini büyütmek ve teminatlı NFT platformuna daha fazla yatırımcı çekmek için daha geniş bir çabanın bir parçası olarak Aralık ayında 15 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı.