Skip to main content
Kripto Haberleri

Porsche NFT işlem hacmi 5 milyon dolara yaklaştı: Şık Bülten, 25-31 Ocak

Yazan Şubat 2nd, 2023Yorum Yazılmamış

Bu haftaki haber bülteninde, Moonbirds’ün kurucusu Kevin Rose’un değeri 1,1 milyon dolardan fazla olan misli olmayan tokenleri (NFT’ler) nasıl kaybettiğini okuyun. Bir NFT toplayıcısının, hesabını üç ay süreyle kilitlemesi nedeniyle NFT pazar yeri OpenSea’ye neden dava açtığını ve başarısız bir lansmana rağmen Porsche NFT koleksiyonunun nasıl yaklaşık 5 milyon dolar satış hacmi kazandığını öğrenin. Öte yandan, NFT ticari markalarının NFT tacirleri için potansiyel olarak nasıl güvenilir bir sinyal olabileceğini öğrenin. Son olarak, Web3 alanındaki profesyoneller, NFT hırsızlığıyla mücadele etmenin çeşitli yollarını paylaştı.

Moonbirds’ün yaratıcısı Kevin Rose, tek bir yanlış hareketin ardından NFT’lerde 1,1 milyon dolardan fazla kaybetti

Moonbirds’ün kurucu ortağı Kevin Rose, bir kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı olduktan sonra NFT’lerde 1,1 milyon dolardan fazla kaybetti. Çeşitli analistlere göre Rose, saldırganın cüzdanından jeton aktarmasına izin veren kötü niyetli bir imzayı onayladı. Twitter’da “Quit” adlı zincir içi bir analist, kötü niyetli imzanın OpenSea NFT pazarına güç veren platform olan Seaport pazar sözleşmesi tarafından etkinleştirildiğini söyledi.

Saldırıdan sonra Rose, Twitter’daki takipçilerini çalıntı NFT satın almamak için her şey işaretlenene kadar Squiggles koleksiyonundan NFT satın almamaya çağırdı.

Okumaya devam et…

NFT toplayıcısı, dolandırıldıktan sonra hesabı kilitlemek için OpenSea’ya dava açtı

Bir NFT koleksiyoncusu, hesabını üç aydan uzun süre kilitlemek de dahil olmak üzere çeşitli iddialar nedeniyle OpenSea’ye karşı yasal işlem başlattı. Cointelegraph’a konuşan NFT yatırımcısı Robbie Acres, NFT platformuna bildirdiği bir kimlik avı dolandırıcılığı yoluyla iki NFT’sinin çalındığını paylaştı.

Ancak Acres, pazar yerinin kendisinden üç ay sonra hesabın kilidini açmadan önce kendisine yalan yere yemin etmesini istediğini ve bunun da iddia edilen mali kayıplara neden olduğunu iddia etti. İddialara yanıt veren OpenSea, hırsızlığın kendi pazarının dışında gerçekleştiğini ve öğeleri zaten devre dışı bıraktığını ve hesabın kilidini açtığını iddia etti.

Okumaya devam et…

Porsche NFT ticaret hacmi, lansman sorunlarına ve basım durmasına rağmen 5 milyon dolara yaklaştı

Veri izleme sitesi NFTScan’e göre, bazılarının başarısız bir lansman olarak değerlendirdiği şeye rağmen, Porsche NFT’lerin satış hacmi 26 Ocak’ta neredeyse 5 milyon dolara yükseldi. Ticaret hacmindeki artış, otomobil üreticisinin lansmanından sonra kullanıcılardan gelen çeşitli şikayetler üzerine aniden basım sürecini durdurmasıyla sürpriz oldu.

Okumaya devam et…

Bu yıl büyük şirket NFT ticari marka başvurularına dikkat edin

NFT ile ilgili ticari marka başvuruları, koleksiyoncular ve tüccarlar için “güvenilir sinyaller” olabilir. Fikri mülkiyet avukatı Michael Kondoudis, Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda, herhangi bir kullanım amacı olmaksızın bir ticari markayı tescil ettirmenin imkansız olduğuna dikkat çekti.

Kondoudis ayrıca 2023’te en göze çarpan trendlerden birinin içki şirketlerinin NFT’ler için başvuruda bulunması olduğunu paylaştı. Kondoudis’e göre Absolut Vodka, Chivas Regal ve Malibu Rum gibi tanınmış alkol markaları NFT ile ilgili ticari markalar için başvuruda bulundu.

Okumaya devam et…

Sektör profesyonellerine göre NFT hırsızlığını nasıl önleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Daha fazla insan NFT’lere atladıkça, alan Web3’teki kötü aktörler için bir hedef haline gelir. Bununla birlikte, kripto alanında çalışan profesyoneller, bazı yolların ve araçların kullanıcıların bilgisayar korsanlığını önlemesine yardımcı olabileceğine inanıyor.

Durum tespiti, NFT’leri farklı cüzdanlarda ayırmak ve izinleri kontrol etmek ve iptal etmek için araçlar kullanmak, Cointelegraph ile konuşan sektör uzmanlarının vurguladığı yollardan bazıları.

Okumaya devam et…

COINTELEGRAPH’I KONTROL EDİN NFT STEEZ DİJİTAL SES DOSYASI

NFT alanındaki haftanın en dikkate değer gelişmelerinin bu özetini okuduğunuz için teşekkür ederiz. Aktif olarak gelişen bu alana ilişkin daha fazla rapor ve içgörü için önümüzdeki Çarşamba günü tekrar gelin.