Skip to main content
Kripto Haberleri

Raoul Pal, kurumların yıl sona ererken kar almayı bitirdiğine inanıyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in (BTC) fiyatındaki son oynaklığın, yıl sonu karlarını artırmaya yardımcı olmak için satış yapan kurumlardan kaynaklandığına inanıyor.

Çok yıllık Bitcoin boğası Vlad’a Stakeborg Konuşmaları Pazartesi günü verdiği bir röportajda, piyasaların şu anda kurumların etkisiyle eğimli olduğuna inandığını söyledi. Pal, kârlarını kilitlemek için satış yaptıklarını söyledi. Kurumların şöyle demesi için bir yoldu: Para almaya inanıyorum..

Glassnode’a göre Aralık ayındaki satışların büyük kısmının yaz aylarında Bitcoin biriktiren cüzdanlardan geldiğini ve CoinShares’e göre kripto para birimi yönetimi altındaki kurumsal varlıkların Mayıs ve Ekim aylarında arttığını düşünürsek, satışın zamanlaması gerçekten de bazı çantaları boşaltan kurumlara işaret ediyor.

“Şimdi soru şu, ‘Bitti mi?'” diye sordu Pal.

“Görünüşe göre bittiler çünkü piyasa son bir haftadır etrafta dolanıyor, ki bu herkesin kitaplarını çömeldiği geleneksel son haftaydı.”

Asya dışında daha fazla satış olabileceğini tahmin ederken, Pal 2022’nin kurumlardan sermaye yeniden tahsis edilirken kripto piyasaları için güçlü bir başlangıçla başlamasını bekliyor.

Pal, kurumsal yatırımcıların 2022’ye kadar teknolojinin sürekli artan benimsenmesini ve dolayısıyla on yılın sonuna kadar “piyasa değerine ne ima ettiğini” daha iyi anlamaya başladıkça kripto para birimi üzerinde giderek daha fazla yükselişe geçeceğine inanıyor.

İlgili: Analistler, 2022’nin ‘blockchain saflığı’ yerine ‘çeviklik ve maliyet verimliliği ile tanımlanacağını’ söylüyor

Genesis Trading’den Noelle Acheson, Pal’ın 2022’ye giren kripto para konusundaki kurumsal boğacılık hakkındaki içgörülerini paylaştı. O Tartışılan 2021’den kurumsal eğilimler ve Çarşamba günü CNBC’nin Squawk Box’ında 2022 için bazı potansiyel önemli noktalara dikkat çekti.

“Son 12 aydaki kurumsal büyüme şaşırtıcıydı ve bunun hem doğrudan yatırım hem de kripto piyasası altyapı şirketlerine yapılan yatırımlarla gelecek yıl boyunca hızlandığının güçlü işaretlerini görüyoruz.”

Bitcoin şu anda son 24 saatte yaklaşık %3.5 düştü ve yazının yazıldığı sırada 47.954 dolardan işlem görüyor.