Skip to main content
Kripto Haberleri

Ready Player Me, metaverse platformunu genişletmek için 13 milyon dolar topladı

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Metaverse oyun platformu Ready Player Me, Wise ve Teleport’un ilgili kurucu ortakları Taavet+Sten tarafından yönetilen ve GitHub’ın kurucu ortağı Tom Preston-Werner’in yanı sıra Samsung Next, Konvoy Ventures ve Gmoney’nin de katılımıyla 13 milyon dolarlık Bir Seri A fonu açıkladı.

Platform, metaverse dünyalar arasında avatar birlikte çalışabilirliği için hırsları ilerletmek için sermayeyi kullanmayı amaçlamaktadır. Bu girişim, tekil bir modelin aksine birden fazla dijital boyutun tezini desteklemektedir, bir eleştirmen, metaverse alanını toprak kapma veya tekeline alma girişimlerinin uyarıları arasında, eski adıyla Facebook olarak bilinen Meta’da sık sık seviyelendirilir.

Bunun yanı sıra, Ready Player Me ayrıca iş gücünü 70’ten fazla çalışana genişletecek ve ürün sunumunu geliştirmek için yeni uygulama programı arayüzleri ve yazılım geliştirme kitlerinin tanıtılması ve buna karşılık ön uç kullanıcı deneyiminin tanıtılmasıyla geliştirici topluluğunu destekleyecektir.

Bugün, Ready Player Me’nin avatar modeli Somnium Space’ten Verizon’a kadar 1.000’den fazla şirket ve kuruluş tarafından kullanılıyor. Buna ek olarak, platform ayrıca deneyimli ticari markalar Warner Brothers, Dior ve New Balance ile de işbirliği ortaklıkları kurdu.

Gelecek yıl için hedeflerini resmi bir blog yazısında açıklayan ekibin pazarlama müdürü Daniel Marcinkowski, “metaverse’deki geliştiriciler için en iyi avatar sistemini oluşturmayı” hedefleyeceğini belirtirken, CEO Timmu Tõke şunları belirtti:

“Finansmanla, ortak ağımızı daha da ölçeklendireceğiz ve geliştiricilerin avatar özelleştirme varlıkları ve NFT’lerle para kazanmalarına yardımcı olmak için para kazanma araçları oluşturacağız. Amacımız metaverse için varsayılan sistem olmaktır.”

İlgili: Metaverse konserler yeni bir evlat edinme dalgasına yol açabilir

Metaverse dünyalarının görsel özellikleri, tüketici gizliliği ve güvenliği, sosyal etkileşimin evrimi ve diğer teknolojik sorular hakkında artan spekülasyonların ortasında, Twitter’da metaverse’in önemli bir parçası olduğu Web 3.0’ın etkileri hakkında daha geniş bir konuşma ortaya çıktı.

Teknoloji devi Jack Dorsey, mevcut Web 3.0 altyapısının erken inşasının, geleneksel Web 2.0 merkezi niyetlerine sahip risk sermayeleri ve sınırlı ortaklıklar tarafından domine edildiğini savundu. “Nihayetinde farklı bir etikete sahip merkezi bir varlık” olduğunu algılamadan önce Web 3.0 hakkında “Teşviklerinden asla kaçamayacak”, dedi.

Dorsey, Balaji Srinivasan, Farokh, Tyler Winklevoss da dahil olmak üzere birçok kripto uzmanı, savunucusu ve yorumcusundan tutkulu bir etkileşim aldı ve diğer kripto varlıklarına göre Dogecoin’i (DOGE) tercih etme konusundaki tutarlı söylemini telaffuz eden Elon Musk’tan aralıklı hiciv aldı.

Bu yılın Kasım ayı sonlarında Dorsey, TbDEX başlıklı merkezi olmayan bir değişim projesi üzerinde çalışmaya başlamak için Twitter’dan ayrıldı ve Bitcoin’in ekosisteminin maksimum potansiyeline ulaşmasını desteklemeyi, hatta belki de onun görüşüne göre doları geçmeyi taahhüt etti.