Skip to main content
Kripto Haberleri

Recapping 2021 Memecoin Mania: Dogecoin, Shiba Inu, ve Daha Fazlası

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Orijinal makaleyi ziyaret edin*

https://www.newsbtc.com/wp-content/uploads/2021/12/executium-r9dG85a7E_U-unsplash-460×306 mı.jpg

Dogecoin ve Shiba Inu merkezdeyken, 2021 inanılmaz bir memecoin çılgınlığı gözlemledi.. Hem DOGE hem de SHIB, kripto dünyasında bile benzeri görülmemiş mitingler gördü.

Dogecoin Vs Shiba Inu: 2021 Memecoin Mania’nın Sahnesi

2021’de bazı saçma memecoin mitingleri vardı, ancak her şeyin merkezinde elbette iki köpek parası, DOGE ve SHIB arasındaki savaş vardı.

Her şey, Tesla’nın Bitcoin’i satın almasından kısa bir süre sonra Elon Musk’ın Dogecoin hakkında sık sık tweetler yapmaya başlamasıyla başladı. Bu, madalyonun kısa bir süre sonra sahip olacağı birkaç inanılmaz koşunun kıvılcımı olacaktı.

Aynı zamanda, WallStreetBets topluluğu da AMC, GME ve CLOV’da derin opsiyon bahisleri yapmaya başladı. Ralli memler tarafından taşındı ve kullanıcılar tarafından kullanılan sloganlardan biri “We Like The Stock” oldu.

Benzer bir şey, üyelerin Dogecoin ve diğer memcoin’lerle ilgili “Parayı Seviyoruz” diyeceği kripto topluluğunda da görüldü.

Topluluk memleri ve Elon “Doge baba” Musk’ın tweet’leri tarafından desteklenen memcoin, saçma bir koşuya çıktı. Shiba Inu da dahil olmak üzere diğer birçok yeni sikke bundan ilham aldı.

İşte Dogecoin’in 2021 yılı boyunca nasıl performans gösterdiğini gösteren bir grafik:

Doge’un inanılmaz 2021 | Kaynak: The Arcane Research Haftalık Güncelleme – 51. Hafta

SHIB (ve diğer bazı memecoin’ler) DOGE’ninkinden daha inanılmaz mitingler yaptı. Bununla birlikte, Tesla CEO’sünün Saturday Night Live’da ortaya çıkmasının ardından, paraları şakayla karışık “bir koşuşturmaca” olarak adlandırdı, madeni paralar piyasa çapında hızlı bir kaza geçirdi.

Bununla birlikte, piyasa yılın ilerleyen aylarında bir geri dönüş yaptı. Ve Ekim ayında, Shiba Inu dünya dışı bir ralli yaptı ve bir noktada memecoin 30 gün boyunca% 1000 arttı.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Sinyali: Trend Yine Çıkışlardan Girişlere Kayıyor

Aşağıdaki grafik, SHIB’in fiyatının 2021 döneminde nasıl değiştiğini göstermektedir:

SHIB’in 2021 | Kaynak: The Arcane Research Haftalık Güncelleme – 51. Hafta

Son ralli sırasında Shiba Inu, piyasa değeri listesine göre kısa bir süre için ilk on kriptoya girdi ve bir süre için Dogecoin’i bile geçti.

Ancak, her iki para da son birkaç ay içinde bocaladı ve şimdi tamamen ilk on kripto listesinin dışında.

İlgili Okuma | Bitcoin neden altının piyasa değerini asla geçemeyecek?

Arcane Research raporu, memecoinlerin çoğunun 2022’de belirsiz hale geleceğini ve sadece 2021’deki tuhaf yılı hatırlatacağını öngörüyor.

DOGE Fiyatı

Yazının yazıldığı sırada Dogecoin’in fiyatı geçen ay %18 düşüşle 0,17043 civarında seyr ediyor. İşte son beş gündeki coin fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik:

DOGE son birkaç gündür | Kaynak: TradingView’de DOGEUSD
Unsplash.com öne çıkan görüntü, TradingView.com’dan grafikler, Arcane Research