Skip to main content
Kripto Haberleri

Reddit’in kurucu ortağı Alex Ohanian, blockchain’in kalıcı olduğunu söyledi

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

  • Alex Ohanian, kripto projelerinin ve şirketlerin çoğunluğu ortadan kalksa bile, altta yatan blok zincirinin kalacağını ve alandaki sonraki yeniliklere güç vereceğini söylüyor.

  • Yatırımcıları, yatırım pozisyonları almadan önce durum tespiti yapmaya ve genellikle söz konusu projenin uzun vadeli görünümüne bakmaya çağırıyor.

Reddit’in kurucu ortağı Alex Ohanian, bir CNBC röportajında ​​teknolojinin “gerçek” ve “kalmak için burada” olduğuna inandığını belirterek blockchain teknolojisi konusuna ağırlık verdi.

Yorumları, hem yatırımcıların elde ettiği kazançlar hem de sahneye çıkan önemli kripto yenilikleri açısından birçok kişinin söylediği şaşırtıcı bir büyüme yılı sonrasında kripto piyasasının zorlu bir yamayla karşı karşıya olduğu bir zamanda geldi.

Kripto para birimlerinin bir kısmının, hatta çoğunun geleceğe giderken hayatta kalamayacağını not ederken, altta yatan blok zincir teknolojisinin sektördeki diğer yeniliklerin temeli olmaya devam edeceğine inanıyor.

Ohanian, 2012’deki tohum turu sırasında kripto borsası Coinbase’e bahis koyan, uzaydaki ilk yatırımcılardan biriydi. Sektörün neye benzediğini görecek kadar uzun süredir buralarda olduğunu ve onun blok zinciri olduğunu söylüyor. bir geleceği var.

CNBC’den Shepard Smith’e şunları söyledi:

Dediğiniz gibi, Big Tech’ten sürüler halinde ayrılarak bunun bir parçası olmak ve inşa etmek için gerçekten yetenekli insanlardan başka bir yere bakmanıza gerek yok.

Ohanian’a göre, yatırımcıların karşılaştığı ana sorunlardan biri olan oynaklık ile sektörde yapılacak çok şey var. Bununla birlikte, teknoloji söz konusu olduğunda kripto alanının “kalmak için burada” olduğu konusunda kategorik.

Blok zinciri kalır – çoğu proje çöküp kaybolsa bile

Reddit’in kurucu ortağı, kripto para birimlerinin çoğalması konusunda çoğunluğun muhtemelen kaybolacağını kabul ediyor. Bunun, bazı blok zinciri projelerinde veya merkezi olmayan finans (DeFi) veya değiştirilemez token (NFT) dünyası gibi daha yeni segmentlerdeki tekliflerin çoğunda olsun, olacağını söylüyor.

Ancak, yıllar içinde diğer teknolojik gelişmelerde olduğu gibi, bazı şirketler zayıfladıkça konsolidasyonların meydana geldiğini söylüyor. Bunun, birkaç “büyük kazanan” ve diğerlerinin çoğunun kaybolacağı kripto için de geçerli olduğunu söylüyor.

Ancak, görünüme rağmen, alternatif varlıkların insanların yatırım portföylerinin büyük bir parçası olmaya hazır olduğunu savunuyor.

Yine de onun görüşü, yatırım alanının bir parçası olmak isteyen herkesin yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmasının önemli olduğu yönünde. Ayrıca, girişim hakkında uzun vadeli bir görüşe sahip olmak da kritik öneme sahiptir.

Yedi Yedi Altı girişim

Ohanian aynı zamanda topluluk, iklim, kripto ve kültür olmak üzere dört alanda erken aşama ve büyüme girişimlerine yatırım yapmaya odaklanan ABD merkezli bir risk sermayesi şirketi olan Seven Seven Six’in de kurucusudur.

Firma kısa süre önce EarlyBird adlı bir firmaya yatırım yaptı ve bu firma, insanların çocuklarının geleceğine yatırım yapabilecekleri hesaplar oluşturmalarına ve onlara finansal okuryazarlık sunmalarına olanak tanıyor.