Skip to main content
Kripto Haberleri

Ribbon Finance, V2 lansmanından ve Avalanche entegrasyonundan sonra %60 kazanıyor

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Merkezi olmayan finans (DeFi), 2021’de kripto para piyasasının çığır açan sektörlerinden biriydi ve 2022’de kripto paranın kitlesel olarak benimsenmesini kolaylaştırmaya devam etmeye hazır. Bu, kurumsal ve perakende yatırımcıların Finans 2.0’ın ortaya çıkışını benimsemesiyle ortaya çıkıyor.

Yıla yükselişle başlayan bir DeFi projesi, otomatikleştirilmiş opsiyon stratejileri gibi yapılandırılmış ürünler oluşturmak için finans mühendisliğini kullanan bir protokol olan Ribbon Finance’tir (RBN). Bunlar, kullanıcılara zaman içinde sürdürülebilir verim sağlamak için tasarlanmıştır.

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü 30 Aralık’ta 1,83$’ın en düşük seviyesinden işlem gördüğünden bu yana, RBN fiyatı 146% artarak 3 Ocak’ta günlük 4,50$’a ulaştı ve 24 saatlik işlem hacmi 60.6 milyon$’a yükseldi.

RBN/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ribbon Finance V2’nin piyasaya sürülmesi, Ribbon Finance ekosistemine yeni blok zinciri ağlarının eklenmesi ve Ribbon Finance protokolüne kilitlenen toplam değerde bir artış, RBN’nin inşa ivmesinin üç nedenidir.

Şerit V2 başlattı

RBN’deki fiyat artışını yönlendirmeye yardımcı olan en büyük gelişmelerden biri, Ribbon V2’nin piyasaya sürülmesi olmuştur. İlk olarak Ağustos 2021’de duyurulan proje, yavaş yavaş likiditeyi aktarıyor ve yeni özellikleri test ederken havuzlarını oluşturuyor.

V2 ile birlikte gelen yükseltmeler, Şerit kasalarının ademi merkeziyetçiliğine odaklandı. Bu, akıllı sözleşmelerin kasanın sattığı seçenekler için kullanım fiyatları belirlemesine izin verme yeteneğini içerir. Ek olarak, bir zincir üstü açık artırma mekanizmasının oluşturulması, herkesin yalnızca beyaz listeye alınmış piyasa yapıcılar yerine kasaların karşı tarafında yer almasına olanak tanır.

Ribbon V2 ayrıca protokolün kasa muhasebe sistemine bir yükseltme içerir. Bu, her kasanın gerektirdiği yönetim ve performans ücretlerinin yanı sıra her kasanın uyguladığı stratejinin belirlenmesinde RBN sahiplerinin söz sahibi olmasına izin veren yönetilebilir kasa parametrelerinin oluşturulmasını içerir.

Bu yeni yükseltmeler, Ribbon Finance’i daha fazla topluluğa ait hale getirmeli ve ayrıca sunulan uzun vadeli getirileri artırmaya yardımcı olmalıdır.

Şerit, Çığ için destek ekler

RBN’nin ivmesindeki artışın ikinci nedeni, Avalanche (AVAX) ağı için yakın zamanda eklenen destektir. Kullanıcıların AVAX yatırabilecekleri ve yazı yazarken %24,18 getiri elde edebilecekleri yeni bir AVAX kapsamındaki çağrı kasası dahildir.

Protokole göre, Avalanche desteğinin eklenmesi “Rbbon’un çok zincirli bir geleceğe ilk adımını işaret ediyor” ve bu da projenin zaman ilerledikçe diğer ağlar için destek eklemeye devam etmeyi planladığını gösteriyor.

Yazma sırasında, yaklaşık 15,3 milyon dolar değerinde Ribbon Finance protokolüne kilitlenmiş 144.320 AVAX var.

İlişkili: 2022’de kripto ve blockchain için neler var? Uzmanlar yanıtlıyor, Bölüm 3

Kilitlenen toplam değer yeni bir zirveye ulaştı

Ribbon Finance’in artan gücüne işaret eden üçüncü bir işaret, protokole göre 3 Ocak’ta 295.96 milyon dolarlık yeni bir rekora ulaşan protokole kilitlenen toplam değer oldu. veri Defi Llama’dan.

Ribbon Finance’te toplam değer kilitlendi. Kaynak: Defi Lama

TVL’ye yapılan en son önemli artış, 15 Aralık 2021’de Avalanche desteğinin eklenmesiyle aynı zamana denk geldi ve diğer ağlar için desteğin entegre edilmesi olasılığının habercisi. Bu potansiyel olarak gelecekte daha fazla artışa yol açabilir.

AVAX kapsamındaki çağrı kasasının yanı sıra, Ribbon Finance şu anda Ethereum üzerinde altı farklı otomatik ürün sunmaktadır (ETH) bir AAVE teminatlı çağrı stratejisi, bir stETH teminatlı ETH teminatlı çağrı stratejisi, bir yvUSDC teminatlı ETH satış stratejisi, bir ETH teminatlı arama stratejisi, bir WBTC teminatlı arama stratejisi ve bir ETH satım satış stratejisi içeren ağ.

Ribbon Finance’te Ethereum tabanlı kasalar. Kaynak: Ribbon Finance

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.