Skip to main content
Kripto Haberleri

Robinhood, HOOD’un 17 dolara düşmesiyle Ocak ayında beta kripto cüzdanlarını piyasaya sürmeyi planlıyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Kripto para ve hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood, dijital cüzdan özelliğinin beta sürümünü Ocak 2022’den itibaren kullanıma sunmayı planlıyor.

Çarşamba günü yayınladığı blog yazısında Robinhood, şu anda ticaret uygulamasının kripto cüzdanı için bekleme listesinde olan on binlerce kullanıcının Ocak ayı ortasından itibaren beta sürümüne erişeceğini söyledi. Ticaret uygulaması, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Dogecoin (DOGE) ve diğer tokenların yatırılmasını ve çekilmesini destekleyecek cüzdanı 1,6 milyondan fazla kişinin beklediğini söyledi.

Ticaret uygulaması, Eylül ayında ilk duyurulduktan bu yana dijital cüzdan özelliğini test ediyor ve ilk alfa aktarımını – DOGE kullanarak – 22 Kasım’da tamamlıyor. Robinhood operasyon şefi Christine Brown’a göre, beta sunumu Odaklı kullanıcıların güvenliği ve kripto işlemleri ve ağ ve gaz ücretleri hakkında netlik konusunda eğitim sağlamak.

Robinhood, “Bazıları 2021’in kriptonun ana akım olduğu yıl olduğunu söylese de, gerçek şu ki çoğu insan hala varlık sınıfına ve blockchain’de nasıl gezineceklerine aşina.” dedi. “Cüzdanların piyasaya sürülmesiyle, çok çeşitli yatırımcıları kripto küreye ilk kez kabul etme konusunda önemli bir rol oynamaktan heyecan duyuyoruz.”

İlgili: Bazı Salvadorlular Chivo cüzdanlarından para kaybolduğunu iddia ediyor.

Robinhood’un (HOOD) Nasdaq’taki hisse fiyatı, son duyurudan etkilenmemiş görünüyordu. temmuz ayında ilk kez halka açılan hisse senedi, 4 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 70.39 dolardan yayınlandığı sırada 17.03 dolara geriledi ve bu da %75’ten fazla bir düşüş gösterdi.