Skip to main content
Kripto Haberleri

Ropsten, Ethereum, Haziran ayında belirlenen test ağı olarak büyük yükseltmeye yaklaşıyor

Yazan Mayıs 19th, 2022Yorum Yazılmamış

Ethereum geliştiricileri, uzun zamandır beklenen ETH 2.0 ağ yükseltmesine giden yolda başka bir dönüm noktasına ulaştılar: Ropsten genel test ağı, 8 Haziran’da Proof-of-Stake konsensüsüne yükseltilecek. Ethereum, Q3/2022’de de aynısını yapacak.

Birleştirme şu anki Ethereum 1.0 (Proof-of-Work, madencilik kullanarak) ile blockchain entegrasyon olayı Ethereum 2.0 blok zinciri (Proof-of-Stake kullanarak, para yatırmak) inşaat halinde. Bu, Ethereum’un tarihinde, bu blok zincirinin hem ölçek sorununu çözmek hem de madencilik faaliyetlerinin çevresel etkisini en aza indirmek için fikir birliği algoritmasındaki değişiklikleri kabul ettiği zamana kadarki en önemli kilometre taşıdır.

Ethereum ağı piyasaya çıktığından beri fırın test ağı içinde Mart’ın ortası ve yukarıdaki birleştirme testinin yanı sıra gölge çatallarını da gerçekleştirdi. Nisan, kripto topluluğu The Merge etkinliğinin gerçekleşmesini umuyor. Ancak geliştirici Tim Beiko temsil eden Ethereum VakfıBirleşmenin ancak bu kadar erken gerçekleşebileceğini belirtti. Q3 ve daha fazla toplantı mümkün olduğu için belirsizdir. beklenmedik teknik sorunlar.

Bununla birlikte, The Merge’i Haziran ayında Ropsten’e getirme onayı ile Ethereum, yükseltme için hala doğru yolda.

Birleştirme, Ethereum ağındaki Proof-of-Work madenciliğini etkin bir şekilde sonlandırıyor. Zor matematiksel bilmeceleri çözmek için üst düzey, enerji yoğun makinelerin kullanılmasını gerektiren madencilik, artık yeni ETH para biriminin nasıl oluşturulduğu ve ağdaki işlemlerin nasıl doğrulandığıdır. Ağ geçiş yaptığında Poof-of-Stake, “madenciler” ile değiştirilecek “doğrulayıcılar” kim hissesi (bkz: rehin) ETH ağı doğrulamak ve korumak için çalışırlar ve çabaları için ETH’de tazmin edilirler.

Tüm bunların, Ethereum blok zincirinin ihtiyaç duyduğu enerji miktarını önemli ölçüde düşürmesi bekleniyor. Ayrıca yeni ETH ihraçlarını yaklaşık %90 oranında azaltmakVarlığa olan talep yüksek kalırsa, piyasa gözlemcilerinin Ethereum’a önemli deflasyonist baskı getireceğini tahmin ediyor.

Ropsten, Ethereum’un en büyük test ağıdır ve “son sınav” Ana ağa dağıtılmadan önce geçmişteki diğer birçok yükseltme. Geliştiriciler, yükseltme başlangıç ​​zamanının açık olup olmadığını tahmin ediyor 30 Mayıso zaman Ropsten resmi olarak Proof-of-Stake dönemine girecek 8 Haziran.

Bununla birlikte, Ethereum geliştiricilerinin her şeyin sorunsuz ve beklenmedik durumlar olmadan ilerlemesini sağlamak için The Merge’i tüm cihazlarda çalıştırması önerildi. 3 ana test ağıdahil olmak üzere Ropsten, Rinkeby ve Kovan. Her şey yolunda giderse, Birleştirme, Ethereum ana ağına en kısa sürede gönderilebilecektir. Ağustos.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri