Skip to main content
Kripto Haberleri

Rus bankası Sber, blockchain ETF takibi Coinbase, Galaxy Digital’i başlattı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış


Rus hükümeti destekli şirket ve ülkenin en büyük bankası olan Sber, Coinbase ve Galaxy Digital gibi büyük kripto şirketlerinin performansını izlemek için bir blockchain borsa yatırım fonu (ETF) başlatıyor.

Sber Asset Management, yeni ETF’nin madencilik ve kripto varlıkları ihraç etmek için donanım ve yazılım sağlayıcılar da dahil olmak üzere çeşitli blok zinciri ve kripto endüstrisi firmalarıyla bağlantılı olduğunu belirten haberi resmi olarak Perşembe günü duyurdu.

“Sber — Blockchain Ekonomisi” olarak adlandırılan fon, SBBE kodu altında işlem görecek ve Sber’in yatırım yan kuruluşu SberCIB tarafından geliştirilen isimsiz endeksi izleyecek.

SBBE’nin portföyü, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük borsası Coinbase, Mike Novogratz’ın yatırım şirketi Galaxy Digital ve blockchain yazılım sağlayıcısı Digindex dahil olmak üzere dünyanın en büyük kripto şirketlerinden bazılarını içerecek.

Duyuruya göre, Sber’in blockchain ETF’si, “yatırımcıların dijital para birimlerini doğrudan geliştirme, satın alma, tutma ve satma ile ilgili zorluklar olmadan blockchain pazarında para kazanmalarına izin veren Rusya’daki ilk ETF” olacak.

Bu hikaye gelişiyor ve güncellenecektir.