Skip to main content
Kripto Haberleri

Sahte Haberler Piyasa | Taşıdı Kriptoda Bu Hafta – Eyl 20, 2021

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışSahte Walmart haberleri kripto piyasasını çökertiyor, Revolut Bitcoin’deki ofis alanı ve Satoshi için bir heykel için ödeme yapıyor. Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

Bu haftanın başlarında yapılan bir basın açıklamasında Walmart’ın popüler altcoin Litecoin ile ortaklık yaptığı iddia edildi. Haber kripto hayranları tarafından yaygın olarak kutlandı ve Litecoin’in fiyatı ve kripto piyasasının geri kalanı dakikalar içinde yoğun bir şekilde arttı. Ancak, bir saat içinde, hem Walmart hem de Litecoin Vakfı herhangi bir ilişkiyi reddetti, bu haber hızla piyasayı çökertti.

Kripto para birimiyle aşılanan finansal teknoloji şirketi Revolut, bitcoin ile bir WeWork ofisi satın satın aldı. Revolut, Dallas, Teksas’taki ofis alanının şirketin ABD genişlemesine hazırlanmak için 300 çalışanı barındıracağını ve işbirliğine ayrılan ofis alanının yaklaşık yüzde 70’i ile işbirliği ve ekip çalışmasını kolaylaştırmak için tasarlanacağını detaylandırdı.

Interactive Brokers Group yakında müşterilerinin kripto para ticareti yapmasına ve satın almasına izin verecek. Şirket, Paxos Trust Co. ile müşterilerine dört ana dijital para birimine erişim sağlayacak bir ortaklık kurdu: Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash. Yaklaşık 1,5 milyon müşteri hesabıyla Interactive Brokers, aktif ve deneyimli bir müşteri yetiştirmektedir.

Çin’in Hebei eyaleti, kripto madencilerini devirmek ve ülkenin “karbon nötr” olma hedefine bağlı kalmak için çalışırken başkent Pekin’e uyan en son eyalettir. Eyaletteki düzenleyiciler, dijital para birimi madenciliği yapanların ya projelerini sonlandırmaları ya da ay sonuna kadar bölgeyi terk etmeleri gerektiğini söylüyorlar.

Güney Kore’nin kripto para borsalarının çoğu, operatörlerin ülkenin finansal izleme örgütünün katı yeni kurallarını karşılamak için yarıştığı için büyük olasılıkla önümüzdeki haftaya kadar kapanacak. Güney Kore’de faaliyet gösteren tüm borsaların artık lisans alması gerekiyor, ancak bu borsaların çoğu lisanslama son tarihinin hızla yaklaşmasıyla henüz nihai onay almadı.

Ethereum’a rakip bir blockchain ağı olan ve son zamanlarda yerli para birimi değeri artan Solana, sol token’ını keskin fiyat dalgalanmaları yaşaması için bir günlüğüne düştü. Kesintinin ‘kaynak tükenmesi’ sonucu meydana geldiği bildiriliyor, yani işlem yükü saniyede 400.000 işleme ulaştığında ağ bunaldı ve sistemi etkili bir şekilde çökertti.

Time dergisi Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’i yılın en etkili kişilerinden biri olarak seçti. Buterin’in profili, Ethereum ağını oluşturmadaki rolünü 400 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine ve merkezi olmayan uygulamaların ve mantarlayıp mantar olmayan belirteçlerin veya NFT’lerin geliştirilmesini teşvik etmeye işaret ediyor. Buterin müzisyenler, dünya liderleri ve aktivistlerle birlikte adlandırılıyor.

Bitcoin’in anonim yaratıcısına saygı duruşunda bulunan bronz bir heykel, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un bir anıtına da ev sahipliği yapan bir teknoloji parkında Macaristan’da görücüye çıktı. Bitcoin’in mucidi için takma ad olan ve kimliği henüz bilinmeyen gizemli Satoshi Nakamoto’yu onurlandıran dünyada bir ilk.

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.