Skip to main content
Kripto Haberleri

Sam Bankman-Fried, Elon Musk’ın Twitter hesabında yaklaşık 100 milyon dolarlık hisseye sahip.

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Semafor’un haberine göre FTX’in zor durumdaki kurucusu Sam Bankman-Fried, Twitter’da yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bir hisseye sahip.

Elon Musk

Sam Bankman-Fried’in Elon Musk’ın Twitter hesabında 100 milyon dolarlık hisseye sahip olduğu bildirildi.

5 Mayıs gece yarısından sonra, Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık teklifini verdikten sadece birkaç hafta sonra Musk, Tesla CEO’su Bankman-Fried’i arayarak halka açık Twitter hisselerini Musk’ın özel işinde hisse senedine dönüştürmesi için bir davette bulundu. haber kaynağı. Semafor’a göre, bu aya ait bir FTX bilançosu, Twitter paylaşımlarını “likit olmayan” bir varlık olarak gösteriyor.
Musk’ın mesajı, Bankman-Fried’in Musk’ın Twitter’a yönelik niyetini desteklediğini ifade eden ve Semafor’a göre şirkete herhangi bir ek yatırım yapamayacağını belirten bir mesajın ardından geldi. Yayın, kripto para biriminin kurucusunun, anlaşmaya devredebileceği yaklaşık 100 milyon dolarlık hisse senedine sahip olduğunu belirttiğini bildirdi.
Makale yayınlanmadan önce Insider, yorum için Twitter ve FTX sözcüleriyle iletişime geçti, ancak yanıt vermediler. Eylül ayında, Twitter’ın sosyal uygulamayı satın almasından cayma girişimleri nedeniyle Musk’a açtığı davanın ön keşif aşamasında, Musk ile Bankman-Fried arasında Twitter’ın devralınmasına atıfta bulunan birkaç metin kamuoyuna açıklandı. Twitter, bu girişimler nedeniyle Musk’a dava açıyordu.
Mart ayında Musk ile temasa geçen Bankman-danışmanı Fried’den Will MacAskill’e göre, FTX’in kurucusu bizzat Twitter’ı satın almayı düşünmüştü ve Musk’ın satın alımına 8 ila 15 milyar dolar arasında bir katkıda bulunmaya istekli olacaktı.
Daha önceki bir Axios makalesine göre, iki adam telefonda konuştu ve Bankman-Fried daha sonra satın alma işlemini finanse etmemeyi seçti. O zamandan beri Musk, Bankman-Fried’i Twitter’da defalarca eleştirdi. Bu ayın başlarında Twitter Spaces’ta Musk, FTX’in yaratıcısıyla ilk tanıştığında “saçmalık sayacının yeniden çizildiğini” iddia etti.

Musk, “Dostum, büyük yatırım bankaları dahil herkes – herkes onun hakkında sanki su üzerinde yürüyormuş ve zilyon doları varmış gibi konuşuyordu ve bu benim izlenimim değildi” dedi. “O adam sadece – bir sorun var ve sermayesi yok ve başaramayacak. Bu benim tahminimdi.”
FTX, acil durum sermayesini alamayınca Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu ve Musk, bu açıklamaları haberin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra yaptı. Bloomberg’e göre, Bankman-Fried CEO’luk görevinden istifa etti ve aynı gün servetinin %94’ünü kaybetti.
Bankman-Fried dahil herkes halka açık hisselerini devir etmez. Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey tarafından özel şirkete yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapıldı.
Devamını oku:

Telegram’da bize katılın
Bizi Twitter’da takip edin

Bizi Facebook üzerinden takip et