Skip to main content
Kripto Haberleri

Sam Bankman Fried Kripto Sektörü İçin Yeni Yıl Kararları Sunuyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto endüstrisi 2021’de benzeri görülmemiş adımlar atmış olsa da, çeşitli engeller gelişimini sınırlar. Kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried, geçtiğimiz günlerde topluluğun yeni yıla girerken ele alması gerektiğini düşündüğü bazı önemli konuları sıraladı. Düzenlemeden işlem verimine kadar, gerçekten merkezi olmayan bir interneti ete kemiğe büründürmede “yavaş, sıkı çalışmaya” hazırdır.

Neredeyiz

Genç milyarder düşüncelerini uzun uzun detaylandırdı Twitter konusu Pazartesi günü. Bunun ftx’in ötesinde sektörle ilgili ilk kapsamlı yazısı olduğunu söyledi.

Kripto paranın zaten neleri başardığını fark ederek başladı. Bunlar arasında 200 milyon kişilik “sağlam bir kullanıcı tabanı” ve ödemelerden NFT’lere ve sosyal medyaya kadar çeşitli kullanım örnekleri yer alıyor. Özellikle, akıllı sözleşmeleri abartması zor bir yenilik olarak vurguladı. Ne de olsa, “dijital altından web3 / metaverse / DeFi, vb.

Dili şüphesiz kriptonun sadece Bitcoin’in ötesindeki evrimine bir göndermedir. Ayrıca, daha fazla programlanabilirliğe sahip diğer protokolleri ve zincirleri ifade eder. Bitcoin yatırımcılar tarafından sık sık “dijital altın” olarak adlandırılırken, bazıları Ether’i diğer uygulamalardaki kullanışlılığı nedeniyle “dijital petrol” olarak adlandırdı.

SBF ayrıca yıldırım ağı ve toplamalar da dahil olmak üzere alana güç olan çeşitli ölçeklendirme çözümlerini kabul etti. Ancak, saniyede 50 bine kadar işlem sunan mevcut çözümlerin belirli endüstriyel uygulamalar için yeterli olduğuna hala inanmıyor.

Sam Bankman-Fried FTX Kripto Borsası En Son Fonlamada 25 Milyar Dolar Değer kaybetti - Bloomberg
Sam-Bankman Fried. Kaynak: Bloomberg

Yönetmelik Sorunu

Yönetmelik de uzun zamandır devam eden bir konu olmaya devam ediyor. Kendisinin de belirttiği gibi, her ikisi de tartışmaları hüsran içinde bırakmaya devam ettikçe endüstri ve düzenleyiciler arasındaki gerginlik büyüyor. Eylül ayında, bunun mükemmel bir örneği Coinbase CEO’su Brian Armstrong’dan geldi. işbirliği yapmayan.

Şu anda SBF, belirteç dağıtımı, platform kaydı ve stablecoins süreçlerinin birçok yargı alanında puslu kaldığını kabul ediyor. Bu, kriptoya kurumsal katılımı zorlaştırır, büyümesi için gereklidir.

Bu ayın başlarında, SBF de dahil olmak üzere bir kripto CEO koleksiyonu, sektör kurallarını tartışmak için House Financial Services Topluluğu ile bir araya geldi. Oradayken, Bitfury CEO’su Brian Brooks, stablecoins etrafındaki hükümet politikasında belirgin çelişkilere dikkat çekti. Bununla birlikte, birçok düzenleyici stablecoin’in finansal sistemin bütünlüğü ve doların üstünlüğü için bir tehdit oluşturduğunu iddia ediyor.

SBF, stablecoin’lerin ihraççıların rezervlerinde 1-1 ABD doları ile desteklendiğini sağlamak için bir denetim çerçevesi önerdi.

En son makalelerimizden haberdar olun