Skip to main content
Kripto Haberleri

Santo Blockchain, Panama’ya 50 Bitcoin ATM’si teslim edecek

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış


Panama, 2022’de 50 Bitcoin (BTC) ATM’sinin kurulumuyla El Salvador’un Bitcoinizasyonuna ayak uydurmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Santo Blockchain sayesinde, planlanan 300 ATM’den 50’si 2022’nin başlarında Latin Amerika’ya gönderilmeye başlayacak.

Saygon, Vietnam ve Panama City’de ofisleri bulunan dikey olarak entegre bir blok zinciri ve kripto para şirketi olan Santo Blockchain, 300 Bitcoin ATM planının bir parçası olarak gelecek yıl genel olarak Latin Amerika’ya toplam 1 milyon dolar yatırım yapacak.

Santo Blockchain, Panama’nın yeni satın alınan Bitcoin ATM’lerinden yararlanan ilk ülke olacağını, ardından Kolombiya ve Kosta Rika’nın radarında olacağını duyurdu.

Panama giderek kripto dostu bir yargı alanı haline geldi. Eylül ayında, BTC’yi alternatif bir ödeme yöntemi olarak tanıyan ve muhtemelen Panama’da kripto kullanırken daha fazla özgürlük sağlayan yeni bir yasa tasarısı hazırlandı.

“Crypto Hemingway” takma adıyla anılan Santo Blockchain CEO’su Frank Yglesias, yeni yasalarla ilgili düzenlemeleri denetleyen Panamalı kongre üyesi Alejandro Castillero’ya kripto danışmanı olarak hizmet ediyor. 300 ATM anlaşmasından Yglesias şunları söyledi:

“Santo, Latin Amerika’da banka hesabı olmayan veya bankaya erişimi olmayan 400.000.000’den fazla kişiye yeni bir kripto bankacılığı, yatırım ve ticaret dalgası getirmeye yardımcı olmak için bir yolculuğa çıkıyor. “

Planın bir parçası olarak, ATM kullanan Latin Amerikalılar, nakit olarak küçük miktarlarda BTC satın alabilecekler. Santo iş modeli, ATM’leri şirket tarafından oluşturulan bir katman-2 BTC cüzdanına ve sonunda 2022’nin 3. çeyreğinde kullanıma sunulan bir Santo banka kartına bağlar.

Şirketin yıl sonu podcast’inde Yglesias, Panama’nın ticaret ve lojistik, finans ve ekonomik istikrar açısından Amerika’ya açılan kapı olduğu için ilk Latin Amerika ülkesi olduğunu söyledi. Sonuç olarak Panama, Latin Amerika BTC’sinin daha geniş çapta benimsenmesi için “basamak taşı”.

İlişkili: Cardano yaratıcısı, El Salvador’un Bitcoin hareketini takip edecek daha fazla ülke diyor

Haber, fiziksel Bitcoin altyapısında geri kalmış bir kıtaya hoş geldiniz. Gerçekten de, LATAM’ın Kuzey Amerika’nın 5.000 Bitcoin ATM’sine ayak uydurmak için yapması gereken bazı şeyler var. Konuyu daha da karmaşık hale getirmek için, bu yılın Ekim ayında perakende dev Walmart, sonunda ülke çapında 8.000 kurulum yapma planının bir parçası olarak 200 Bitcoin ATM’sine pilotluk yaptı.

Bir Bitcoin ATM takip sitesi olan CoinATMRadar rakamlarına göre, Kuzey Amerika dünya çapındaki BTC ATM’lerinin %94,8’ine ev sahipliği yapıyor; LatAm sadece %0,2 tutar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, El Salvador bölgede 205 ATM konumuyla lider konumdadır.

Santo’nun 2022’de 50 yeni ATM tanıtma planıyla Panama, 73 fiziksel BTC konumu sunacak ve bu konumları dünya sıralamasında Birleşik Krallık’ın hemen altına yerleştirecek.