Skip to main content
Kripto Haberleri

Satoshi Nakamoto’nun kimliği açıklandı – Сryptonewmedia

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

TL;DR Arıza

  • Elon Musk, Nick Szabo’nun büyük olasılıkla Satoshi Nakamoto olduğunu söylüyor.
  • Szabo’yu Satoshi Nakamoto olarak seçmesinin nedenlerini, diğer ipuçlarını veriyor.

Dünyanın en zengin ikinci adamı ve Tesla CEO’su Elon Musk, aşırı gizli kripto para uzmanı Nick Szabo’nun orijinal Satoshi Nakamoto olabileceğini öngördü.

Musk bunu Salı günü Lex Fridman’ın popüler podcast’inde yer aldığında söyledi ve burada yapay zeka, Tesla ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere çeşitli konuları tartıştı.

Musk, Bitcoin yaratıcısı takma adının kim olduğunu düşündüğünü tahmin ederken, “Bitcoin piyasaya sürülmeden önce fikirlerin evrimine bakabilir ve bu fikirler hakkında kimin yazdığını görebilirsiniz. Görünüşe göre Nick Szabo muhtemelen herkesten daha fazla bu fikirlerin evriminden sorumlu. Nakamoto olmadığını iddia ediyor ama ne burada ne de orada olduğundan emin değilim. Ancak bitcoin’in arkasındaki fikirlerden herkesten daha fazla sorumlu olan o gibi görünüyor.”

Bitcoin’in 2009’da oluşturulmasından bu yana, son on yılda 2 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı haline geldi. Ancak etrafındaki gizem, bir numaralı kripto para biriminin takma adını oluşturan kişinin kim olduğudur.

Orijinal yaratıcının kimliği hakkındaki spekülasyonlar hala sıcak bir konudur ve spekülasyon yapanlar kim olduğunu yeterince kanıtlayamadılar.

Musk neden Szabo’nun Satoshi Nakamoto olduğunu söylüyor?

2014 yılında, dilbilim ekibi Bitcoin teknik incelemesinde ve Szabo’nun yazısında belirli benzerlikler olduğunu belirtti. İkisi arasındaki dilsel benzerliklerin sayısının onu orijinal Satoshi olarak en yakın tahmin yapan bir şey olduğunu iddia ettiler.

Nicholas “Nick” Szabo, dijital sözleşmeler ve dijital para birimi araştırmalarıyla tanınan bir bilgisayar bilimcisi, hukuk bilgini ve kriptograftır. 1989 yılında Washington Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri diplomasıyla mezun oldu ve George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Juris Doctor derecesi aldı. (Vikipedi)

Kaynak bağlantısıGörünümleri Deftere Naklet:
18