Skip to main content
Kripto Haberleri

SBF, 2022’de kurumsal kripto benimseme konusunda ‘iyimser’

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış


FTX kripto borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, dünya çapındaki düzenleyiciler tarafından sağlanan netliğin bu ve sonraki yıllarda kripto için kurumsal kabul oranlarını teşvik edeceği konusunda iyimser.

ile 3 Ocak’ta yapılan bir röportajda BloombergSBF, kripto düzenlemeleri, kurumsal benimseme ve Metaverse hakkında konuştu. Piyasalar için 2021’in zorlu sonuna rağmen, SBF 2022 hakkında “iyimser”.

“Beni temelde iyimser yapan şeyler, ABD’de ve küresel olarak daha fazla düzenleyici netlik, bunun kurumsal evlat edinme konusunda bir ton yardımcı olabileceğini düşünüyorum.”

Kriptonun kurumsal olarak benimsenmesinin gelecekte nasıl hızlanabileceğini düşündüğü sorulduğunda, “Birçoğu düzenleyici cephede tam olarak ne olduğuna bağlı” yanıtını verdi.

Kriptoda daha fazla kurumsal büyümeyi teşvik eden düzenleyici netlik konusundaki görüşü görüşleri yankılar Cointelegraph tarafından 3 Ocak’ta bildirildiği üzere Nansen’den Beili Baraki ve Metrika’dan Nikos Andrikogiannopoulos’un görüşleri.

Eğer yetki alanları “düzenleyici netlik kazandıklarını hissederlerse”, bu benimsemenin bir “gelgit dalgası” halinde gelebileceği olasılığını sundu. Ancak gelgit dalgası senaryosundan ziyade, “bu, muhtemelen birkaç yıla yayılan uzun bir süreç olacak” diye ekledi.

Ek olarak, “birçok farklı hükümet, gelecek yıl içinde düzenleyici çerçevelerin çıkacağını duyurdu” dedi. Birkaç hükümet, kripto para birimi için uygun düzenleyici çerçevelerini sıralamak için çok çalışıyor.

İlişkili: Kriptoyu yasaklayan ülke sayısı üç yılda ikiye katlandı

SBF’nin iyimserliğinin bir başka kaynağı, kurumların kripto ekosistemine akın etmeye başladığı canlılıktan geliyor gibi görünüyordu. dedi ki,

“Temelde konuştuğum her büyük finans kurumu, her büyük banka, her büyük yatırım bankası, emeklilik fonları, hepsi bu sektöre bakıyor.”

Kripto para milyarderi, kripto para birimi ve meta veri tabanının bir kombinasyonunun nasıl görüneceği sorulduğunda, dünya çapındaki milyarlarca oyuncuyla değiştirilemez tokenlerin olduğuna dikkat çekti (NFT) video oyunlarında muhtemelen kriptonun metaverse’de oynadığı en büyük rollerden biri olacaktır.

2021’de dünyada yaklaşık 3,2 milyar oyuncu vardı. istatistikçi. Bununla birlikte, kripto oyun endüstrisi şu ana kadar sadece 1,2 milyon oyuncudan oluşuyor. DappRadar. Bu, kripto para biriminin ana akım oyunlarla entegrasyonunun, SBF’nin tahminini yeniden doğrulayarak, küresel kripto kabulüne muazzam bir destek sağlayacağını gösteriyor.