Skip to main content
Kripto Haberleri

SEBI başkanı Hint yatırım fonlarını kripto para tekliflerine yatırım konusunda uyardı

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Yönetim Kurulu (SEBI) Başkanı Ajay Tyagi, hükümetin yeni kripto para kurallarını göz önünde bulundurması nedeniyle yatırım fonlarını kripto ile ilgili varlıklara yatırım yapmaktan kaçınmaya çağırdı. Salı günü düzenlediği basın toplantısında konuşan Tyagi, firmalara politika ve düzenleyici çerçeve konusunda netlik elde edene kadar kripto varlıklarla bağlantılı fonlara yatırım yapmaktan kaçınmalarını tavsiye etti.

SEBI başkanı, “Yatırım fonlarına yatırım yapanlar, – fon fonu (FOF) aracılığıyla kripto varlıklarla veya yabancı firmalarla ilgili şirketlerde – benim düşüncem, (kripto) politikası hakkında netlik elde edene kadar, işletmelerin bu tür yatırımlar yapmaması gerektiğidir.” dedi.

Hindistan’da kripto para birimi için düzenleyici ortam şu anda bulanık olsa da, ülke popülaritesinde üstel bir artışa tanık oldu. Kripto yatırımlarının ülkede herhangi bir vergi yükümlülüğü ile gelip gelmediği de belirsizdir.

Tyagi’nin sözleri, bir varlık yönetim firması (AMC), Invesco Yatırım Fonu’nun da yer aldığı son etkinlik sonrasında geldi. Sebi’nin onayına rağmen, yasa belirsizliği nedeniyle blockchain fonunu geçen ay erteledi.

Geçtiğimiz günlerde kış oturumunda Kripto para biriminin Parlamento’da tartışıldığı konuşuluyor. Görüşmeler, kripto finansmanı ve yatırım söz konusu olduğunda oluşabilecek olası fırsatları ve zorlukları belirlemek için finans komitesinin kripto para paydaşlarıyla yaptığı toplantının ardından daha da hız kazandı.

İlgili: Kurumsal yöneticiler 72,3B dolarlık rekor bir kriptoya sahip — CoinShares

Hindistan hükümeti, mevcut kış oturumunda parlamentoda tartışılmak üzere 2021’deki Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Düzenleme Yasa Tasarısı’nı resmen sunmayı planlamıştı. Ancak tasarı, Hindistan’ın alt meclisinin dikkate alacağı tasarılar arasında görünmüyor. kış seansını tamamlarken.

Bu arada Hindistan Başbakanı Modi, 2021 yılında kripto para birimleri konusunda giderek daha fazla ses getiriyor. Son Sydney Diyaloğu sırasında Modi, kripto para birimlerinden ve blockchain teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için demokratik ulusları işbirliği yapmaya çağırdı. Ayrıca kötü niyetli kullanımlarına karşı da uyardı.