Skip to main content
Kripto Haberleri

SEBI şefi, Hint yatırım fonlarından kripto tekliflerine yatırım yapmaktan kaçınmasını istedi

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsalar Kurulu Başkanı Ajay Tyagi, belirtilmiş yerli yatırım fonlarının kripto ile ilgili tekliflere yatırım yapmaktan kaçınması gerektiğini söyledi.

Tyagi ayrıca, hükümet tarafından Hindistan’daki kripto para birimiyle ilgili faaliyetlerin mevcut durumunu netleştiren bir düzenleyici yasa çıkarılmadığı sürece, yatırım fonlarının kripto tekliflerine bu tür yatırımlar yapamayacağını belirtti.

Hindistan piyasa düzenleyicisi kripto tabanlı NFO’ları durdurdu

SEBI başkanı Ajay Tyagi, düzenlediği basın toplantısında ayrıca, yerel yatırım fonlarının, hükümet Hindistan’daki kripto para birimi faaliyetlerini düzenlemek için uygun mevzuatı açıklayana kadar kripto ile ilgili yeni fon teklifleri (NFO’lar) sunmaktan kaçınması gerektiğini belirtti.

Tyagi’nin yorumları, Invesco Yatırım Fonu adlı bir varlık yönetim şirketiyle ilgili meselenin ardından geldi. SEBI’nin onayına rağmen, yasal endişeler nedeniyle şirketin blok zinciri fonu ertelendi.

Tyagi’nin yatırım fonları hakkındaki açıklaması, SEBI’nin hükümet Hindistan’daki kripto faaliyetlerini verimli bir şekilde yöneten standart bir kripto kanunu ortaya koyana kadar herhangi bir blok zinciri veya kripto fonunu onaylamayacağını ima ediyor.

Hindistan’ın kripto krizi

Başlangıçta, Hintli yetkililer, kripto varlıklarını vergilendirmeyi ve düzenlenmiş bir ekosistemde ticaret yapmalarına izin vermeyi amaçlayan kripto düzenleyici yasa tasarısını sunmayı planlıyorlardı. Tasarının bu kış mecliste görüşülmesi planlandı, ancak ertelendi anmak hükümetin, daha fazla tartışma için parlamentoya sunmadan önce “daha ​​geniş istişareler” yürütme ihtiyacı.

Hindistan’ın özel kripto para birimlerine genel bir yasak getirmesi gerekip gerekmediği konusunda da yoğun tartışmalar oldu. Son zamanlarda Hindistan Merkez Bankası da ülkedeki kripto para ticaretiyle ilgili endişelerini dile getirdi. RBI’nin Finansal İstikrarına Göre Bildiri, özel kripto para birimleri “müşteri koruma ve kara para aklamayla mücadele (AML) ve terörizmin finansmanıyla mücadele (CFT) ile acil riskler oluşturuyor.”

“Son derece spekülatif yapıları göz önüne alındığında, dolandırıcılıklara ve aşırı fiyat dalgalanmalarına da yatkınlar. Daha uzun vadeli endişeler sermaye akışı yönetimi, finansal ve makro-ekonomik istikrar, para politikası aktarımı ve para ikamesi ile ilgilidir.

Bu arada Hindistan, 15 milyondan fazla kripto yatırımcısıyla küresel olarak kripto para ticareti için gelişen pazarlardan biri haline geldi. Kaynaklara göre Hindistan, kripto para ticareti söz konusu olduğunda küresel liderler arasında yer alıyor ve kripto para birimini en çok kullanan ülkeler anketinde 2. sırada yer alıyor.

Yayınlanan: Hindistan, Yönetmelik

CryptoSlate Bülteni

Kripto, DeFi, NFT’ler ve daha fazlası dünyasındaki en önemli günlük hikayelerin bir özetini içerir.

bir köşe kripto varlık piyasasında

Ücretli bir üye olarak her makalede daha fazla kripto bilgisine ve bağlamına erişin CryptoSlate Edge.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin